Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 26, 2015

Jubilanti na SFZ: 300 rokov a veľa pohody

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Päť osobností slovenského futbalu, z ktorých sa každá dožila v roku 2015 okrúhleho jubilea – Milan Dolinský, Ľudovít Zlocha, Ľubomír Moravčík, Július Šimon a Jaroslav Timko boli hosťami Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
Jubilanti v sídle SFZ, v spoločnosti (zľava) Milana Lešického, Jána Kováčika, Jozefa Klimenta a Ladislava Petráša. Bratislava, 26. októbra 2015.

Spolu okúhlych 300 rokov: najstarší bronzový medailista z prvých ME 1960 Milan Dolinský slávil 80, skvelý futbalista a rozprávač Ľudovít Zlocha 70 i traja jubilujúci „benjamínkovia”, päťdesiatnici Ľubomír Moravčík, Július Šimon a Jaroslav Timko typicky svojsky a neopakovateľne zaplnili priestory futbalového zväzu.

Zážitkov priamo z ihriska a veľa aj spoza čiary, z ktorých sa mnohé stali už futbalovými povesťami: ako Dolinský strelil svoj jediný gól hlavou otcovi dnešnej talianskej brankárskej veličiny Buffonovi, ako Zlocha, ktorému v hrudi bije slovanistické srdce, hral rok v konkurenčnom Interi a s ním proti belasým bojoval o titul. Ako Moravčík kúzlil jazykom i nohami všade, kde bol, teda v Nitre, St. Etienne, Bastii i Glasgowe, ako sa Timko konečne dočkal pokračovateľa rodu a k trom dcéram pribudol syn Janko, ako sa Šimon „pretláčal“ s trénerom Zacharom, pretože títo dvaja si veru do oka nepadli...

Do debaty prispeli i gratulanti, prezident SFZ Ján Kováčik, generálny sekretár zväzu Jozef Kliment, manažér tímu internacionálov Ladislav Petráš či tréner, člen výkonného výboru SFZ Milan Lešický. Bolo o čom hovoriť, bolo na čo spomínať, bolo k čomu gratulovať.

Tak ešte raz živió pre všetkých jubilantov a slovenský futbal!