Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 10, 2015

Jubilejný WESTTON Cup potvrdil svoju výnimočnosť

BARDEJOV (profutbal.sk / wessstoncup / SFZ) - 20. ročník futbalovo - charitatívneho podujatia sledovalo viack ako 1500 divákov

 
 
 
 
Tím Slovenského futbalového zväzu pod vedením Milana Lešického (hore vľavo) vybojoval 3. miesto na charitatívnom turnaji WESTTON Cup 2015. Bradejov, 7. február 2015

V sobotu 7. februára oslávil tradičný halový turnaj WESTTON Cup svoje jubilejné dvadsiate narodeniny. A bola to veru poriadna oslava futbalu. Plné tribúny v Športovej hale v Bardejove, skvelé výkony na palubovke a výborná atmosféra, to len podčiarklo kvalitu tohto podujatia. Prvenstvo  obhájil tím TEKO Košice, ktorý sa tak stal už štvornásobným šampiónom turnaja. Vo finále porazil domáci BARDENERGY Bardejov. Na treťom mieste sa umiestnili reprezentanti Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Záštitu nad podujatím znovu prevzal prezident SFZ Ján Kováčik. "Bol to prekrásny turnaj, na jednom mieste sa znovu zišlo množstvo bývalých reprezentantov a legiend. Klobúk dole pred Mirom Mackulínom, ktorý to celé organizuje už dvadsať rokov. Stretol som sa tu s mnohými ľuďmi, ktorých počas roka tak často nestretávam," rozhovoril sa prvý muž slovenského futbalu, ktorý verí, že Westton Cup bude pokračovať aj naďalej: "Tomuto podujatiu prajem, aby pokračovalo aj ďalej. Vždy je potrebné urobiť nejakú obmenu, to je jasné, no verím, že Westton Cup neskončí."

Svoje brankárske umenie predviedol aj Juraj Čobej, ktorý dokázal, že medzi troma žrďami sa cíti ako ryba vo vode. "Som rád, že turnaj sa vrátil do Bardejova. V bránke som nestál už asi rok, takže teraz ma všetko bolí. Ale bolo to fajn," prezradil so smiechom v hlase rodák zo Stropkova.

Veľkú radosť neskrýval kapitán víťazného tímu Ladislav Koch"Je to už náš štvrtý triumf na Westton Cupe, no víťazstvá nikdy neprestanú chutiť. Ak sa bude turnaj organizovať aj v budúcnosti, spravíme všetko pre to, aby sme znovu vyhrali," vraví odhodlane a na otázku, aký je recept na víťazstvo, odpovedá: "Náš tím hrá spolu už niekoľko rokov. To je asi ten recept."

Za ostatné roky sa účasť TEKO Košice na Westton Cupe stala tradíciou, Ladislav Koch by bol pre to rád, ak by podujatie jubilejným dvadsiatym ročníkom neskončilo: "Vždy tu vládne skvelá atmosféra, je to perfektná akcia. Veríme, že ešte bude. Veľká vďaka Mirovi Mackulínovi, ktorý to dvadsať rokov ťahá. Plné haly a výborný futbal, čo viac nám treba?"

Tréner "bronzového tímu" SFZ Milan Lešický neskrýval spokojnosť s prvým medailovým umiestnením. "Najviac ma prekvapil Ivan Kozák. Ako nováčik sa preukázal ako neuveriteľný bojovník a bolo vidno, že mu hra naozaj chutila. Svojím výkonom potom strhol aj ostatných.

Po skončení turnaja bolo vidieť šťastie a spokojnosť aj na tvári samotného organizátora. "Bolo to skvelé, prišlo veľa ľudí. Bardejov bol znovu úžasný. Plná športová hala hovorí za všetko," teší sa Miroslav Mackulín, ktorý sa už dnes pozerá do budúcnosti: "Skončil sa jubilejný dvadsiaty ročník a ja hľadám novú formu pre toto podujatie. Potrebujeme omladiť jednotlivé tímy, viacerým nám už ťahá na ´päťdesiatku´ a z roka na rok je to ťažšie. Bol by som rád, ak by sa mi podarilo skombinovať mladých nádejných futbalistov s týmito skvelými bývalými hráčmi. Nechajme sa prekvapiť."

INDIVIDUÁLNE OCENENIA: 
NAJ krajší gól: Anton Grus (TEKO Košic)e
NAJ krajšie futbalové nohy: Patrik Švajda (MARKÍZA)
NAJ útočiaci obranca: Ivan Kozák (SFZ) 
NAJ aktívnejší hráč: Ivan Barna (PRIMÁTOR TEAM Bardejov)
NAJ strelec: Ľubomír Maďarík (TEKO Košice - 10 gólov) 

ALL STARS: 
Vojtech Klema (TEKO Košice)
Viliam Ľuberda (TATRAN-TAMPEX Prešov)
Ruslan Ljubarskij (NEXIS-FIBERS Humenné)
Vladimír Janočko (SFZ)
Vladislav Zvara (INTERHOUSE Košice) 

CENA FAIR-PLAY: MUFUZA 

CELKOVÉ UMIESTNENIE:
1. miesto TEKO Košice
2. miesto BARDENERGY Bardejov
3. miesto SFZ
4. miesto NEXIS-FIBERS Humenné 
5.-10. INTERHOUSE Košice, DANNAX Košice, MUFUZA, MARKÍZA, TATRAN-TAMPEX Prešov, PRIMATOR TEAM Bardejov