Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 2, 2016

Kopičár vymenil Žilinu za Slovan, ViOn do Turecka aj s Barišom a Slančíkom

BRATISLAVA (TASR/SITA) - Prehľad zaujímavostí z domáceho futbalu.

 
 
 
 
Slovenský futbalový reprezentant do 19 rokov Adrián Kopičár prestúpil do bratislavského Slovana. Na snímke v zápase Slovakia Cup 2015 Čína "18" - Slovakia "18" (2:3). Senica, 23. apríl 2015.

Kopičár vymenil Žilinu za Slovan 

Fortunaligový klub ŠK Slovan Bratislava získal z konkurenčnej Žiliny talentovaného mladíka Adriána Kopičára a svoju akadémiu posilnil o nových hráčov.

Devätnásťročný stredopoliar Kopičár už s mužstvom odletel na herné sústredenie do Turecka. "Adriána sme sledovali dlhodobo, je to hráč s veľkým potenciálom a perspektívou do budúcna stať sa pevnou súčasťou základnej zostavy A-mužstva. Je len na ňom, aby sa tvrdou prácou a vytrvalosťou presadil a presvedčil trénerov o svojich futbalových kvalitách. V Adriánovom prípade rozhodla aj veľká túžba obliekať práve belasý dres," uviedol pre oficiálnu stránku viceprezident klubu a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

Slovan získal na polročné hosťovanie brankára Karela Hrubeša, ktorý zaplnil miesto po odchode Martina Krnáča na hosťovanie do Skalice. Nové prírastky má aj klubová akadémia. "Ako som avizoval v predchádzajúcich rozhovoroch, som rád, že sa nám podarilo posilniť aj naše mládežnícke kategórie niekoľkými talentovanými futbalistami z celého Slovenska. Do U19 pribudol Polaščík, kategóriu U16 posilnili Kiss, Kozák, Hynek, Lukáčik, U15 Nagy a k U14 sa pripojil Šouc. Vytypovaných máme aj ďalších mladých hráčov, o ich prípadnom prestupe sa rozhodneme v najbližšej dobe. Všetci menovaní hráči budú súčasťou našej novovzniknutej akadémie," dodal Kmotrík ml.


Senica podpísala kontrakt s brankárom Plachom 

Fortunaligový klub FK Senica získal do svojich služieb Františka Placha zo Žiliny. Dvadsaťtriročný brankára trénoval so Senicou od začiatku zimnej prípravy a v pondelok podpísal kontrakt na 2,5 roka.

"V Senici sa cítim zatiaľ výborne. Je to klub s ambíciami a dobrým zázemím. Verím, že zvýšim konkurenciu na brankárskom poste. Samozrejme, presadiť sa v bráne bude veľmi ťažké, pretože Mišo Šulla je jasná jednotka. Verím ale, že sa postupne o to miesto pobijem," povedal pre oficiálnu stránku klubu Plach, ktorý naposledy hosťoval v Pohroní Dolná Ždaňa.

Za Senicu odchytal už dva prípravné zápasy proti Hlučínu a Třincu a zatiaľ si drží čisté konto. "Zatiaľ ma to teší, že som neinkasoval," dodal.


Zlaté Moravce do Turecka aj s Barišom a Slančíkom

V kádri FC ViOn Zlaté Moravce pripravujúcom sa na jarnú časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa objavili ďalšie nové mená. Do tímu trénera Libora Fašianga najnovšie pribudli Damián Bariš a Fabián Slančík. Dvadsaťjedenročný defenzívny stredopoliar Bariš je odchovancom AS Trenčín, na jeseň pôsobil v MFK Skalica. O tri roky starší útočník Slančík hrával v prvej polovici sezóny za Spartaka Myjava a počas zimnej prestávky neuspel na skúške v ŽP Šport Podbrezová. Predtým si obliekal dresy Dukly Banská Bystrica a krátko aj Zbrojovky Brno. Obaja nováčikovia nechýbajú vo výprave FC ViOn, ktorá nabrala smer turecký Belek.

O absolvovaní sústredenia sa rozhodlo až v závere uplynulého týždňa. "Sedeli sme spolu s partnerom Dušanom Djuričom a rozhodli sme sa, že na sústredenie pôjdeme. Pán Djurič časť medializovaných podlžností vyplatil, zvyšok sa musí dorovnať do štartu jarnej časti. Pre mužstvo bude lepšie, keď strávi určitý čas spolu a bude sa pripravovať v priaznivejších klimatických podmienkach," povedal pre MY noviny majiteľ klubu Viliam Ondrejka

Podľa informácií na webe nasanitra.sk je definitívou koniec tekovského účinkovania brankára Raniloviča, pokračovať s mužstvom nebudú ani Janco a Nigérijčan Konyeha. Naopak, vedenie klubu prejavilo záujem o obrancu trnavského Spartaka Filipa Deketa.

Futbalistom Zlatých Moraviec patrí po jesenných devätnástich odohraných kolách najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 9. miesto s 19 bodmi.


V Myjave už nerátajú s Karlíkom, hráč je sklamaný

V klube Spartak Myjava, ktorý figuruje po jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže na výbornom treťom mieste s 35 bodmi, už nerátajú so službami Karola Karlíka. Dvadsaťdeväťročný rodák z Nitry (nar. 29. júna 1986) sa nemilú správu dozvedel v závere uplynulého týždňa. Vedenie "kopaničiarov" s hráčom rozviazalo zmluvu, pôvodne platnú až do leta 2016. "Bolo to rozhodnutie majiteľov. Klub uviedol odôvodnenie, že chce šetriť. Už pri štarte prípravy skončili štyria hráči a ja som piaty v poradí. Samozrejme, že som z toho sklamaný," citoval server nasanitra.sme.sk slová Karlíka, ktorý mal tiež podiel na historicky najúspešnejšom účinkovaní myjavského klubu v najvyššej súťaži.

Defenzívny univerzál si v minulosti okrem domovskej Nitry obliekal aj dresy FC ViOn Zlaté Moravce, českého tímu FC Vysočina Jihlava, rumunského mužstva Otelul Galati či nemeckého FC Chemnitzer, odkiaľ vlani v júli prestúpil do Myjavy. "Musím rozhodiť siete a niečo si nájsť. Prioritou je prvá liga. Možno sa podarí niečo v Česku či v Poľsku," doplnil Karol Karlík, ktorý môže hrať v obrane i na poste "štítového" stredopoliara. 

V januári opustili rady Spartaka Myjava aj ďalší štyria futbalisti z jesenného kádra Lukáš Urminský, Peter Jánošík, Juraj Piroska a Fabián Slančík.