Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 1, 2016

Košická nemocnica s certifikátom FIFA

KOŠICE (TASR/SFZ) – Nemocnica v košickej Šaci získala prestížny titul od Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA, od prvého júlového dňa sa môže hrdiť, že je exkluzívnym centrom športovej medicíny.

 
 
 
 
Zľava predseda zdravotníckej komisie FIFA F-MARC Jiří Dvořák a riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca a.s Ján Slávik počas slávnostného odovzdania certifikátu FIFA Medical Centre of Excellence v Nemocnici Košice-Šaca. Košice, 1. júla 2016.

Zaradila sa, ako jediná na Slovensku, medzi 50 svetových centier s týmto certifikátom. Vedeniu nemocnice ho odovzdal šéf lekárskej komisie FIFA Jiří Dvořák.
"Výhodou nášho pracoviska je komplexnosť poskytovaných služieb. Tím špecialistov v oblasti ortopédie, traumatológie, chirurgie, rehabilitácie, kardiológie, internej medicíny či telovýchovného lekárstva je podporený kvalitnou diagnostikou s moderným prístrojovým vybavením," uviedol zástupca primára ortopedického oddelenia PeterPolan.

Nemocnicu Košice Šaca, a. s., 1. súkromná nemocnica, v jej snahe podporoval i Slovenský futbalový zväz, aj s cieľom zapojiť sa do programu FIFA 11 pre zdravie, ktorý je určený na podporu zdravia a fyzickej aktivity detí školského veku. "Ide o preventívny program úrazov pohybového aparátu, ktorý by sme radi implementovali do škôl a futbalových oddielov. Program prevencie náhlej smrti pri športe je súčasťou kardiovaskulárneho skríningu u aktívnych športovcov aj ľudí, ktorí po dlhšej prestávke začínajú so športom. Do budúcna máme pripravené vlastné projekty zamerané na poranenia chrupavky, regeneratívnu medicínu či výskum v oblasti meniskov, skrížených väzov," povedal Polan.

Šéf lekárskej komisie FIFA potvrdil, že pre udelenie certifikátu musí príslušné zariadenie splniť prísne určené kritériá, ktoré v procese posudzujú medzinárodní experti zo portovej medicíny. "Môžete sa porovnávať so špičkovými pracoviskami vo svete," konštatoval Jiří Dvořák.