Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 17, 2015

Legendárny Paolo Rossi: "Závidíme slovenskému futbalu"

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Futbalový majster sveta z roku 1982 Paolo Rossi predstavil "Italia Soccer Camp": "Slovenské talenty budú trénovať pod vedením talianskych odborníkov"

 
 
 
 
Majster sveta z roku 1982 Paolo Rossi počas prezentácie mládežníckeho futbalového kempu "Italia Soccer Camp" v Bratislave. Bratislava, 17. jún 2015.

V poradí 4. ročník mládežníckeho futbalového kempu "Italia Soccer Camp" predstavil dnes dopoludnia v bratislavskom hoteli Danube legendárny Paolo Rossi. V dňoch 29.6.-3.7. si na bratislavských Pasienkoch zatrénuje 120 slovneských chlapcov a dievčat vo veku 7 až 14 rokov pod vedením talianskych trénerov na čele s najlepším strelcom svetového šampionátu v roku 1990 Salvatorem Schillacim. Organizátorom kempu je VÚB banka v spolupráci s poisťovňou Generali a Talianskou futbalovou asociáciou Azzurrissimi.

Po krátkom predstavení projektu odpovedal Paolo Rossi na otázky zástupcov médií. Autor legendárneho hetriku do siete Brazílie na svetovom šampionáte 1982 v Španielsku vyjadril obdiv k súčasným výsledkom Slovákov v prebiehajúcej kvalifikácii. "Taliansko závidí slovenskému futbalu. Máte výborne rozbehnutú kvalifikáciu a v kádri hráčov, ktorí ukázali, že vedia hrať futbal na najvyššej úrovni. Všetci vieme o kvalitách Hamšíka, mimoriadne silný hráč je Kucka. Sledujem ich výkony v talianskej lige, sú oporami mužstiev. A aby som nezabudol, spomínam si aj na Weissa. Ten hral počas pôsobenia v Pescare tiež mimoriadne dobre," povedal na tlačovej konferencii Paolo Rossi.

Najviac rezonovali výkony Mareka Hamšíka v uplynulom ročníku v SSC Neapol. "Má za sebou ťažkú sezónu, pod vedením trénera Beniteza nebol v ľahkej situácii. Viete, Marek je v Neapole veľmi obľúbený, všetci ho považujú za symbol. Nehral pravidelne, ale aj takéto momenty prináša kariéra futbalistu. Pýtate sa, či dozrel jeho čas na prestup? Áno, niekedy je lepšie zmeniť prostredie. Ak by prišla ponuka z lepšieho mužstva, má právo zvážiť aj tento krok," komentoval uplynulú sezónu opory slovenskej reprezentácie Paolo Rossi.

Počas tlačovej besedy pripravili organizátori videoprezentáciu najdôležitejších momentov z vystúpenia Paola Rossiho na MS 1982. "Bolo to už veľmi dávno, ale vždy keď vidím tie góly, prežívam osobité momenty. Tento šampionát je dôležitou súčasťou talianskej futbalovej histórie a tak ako beží čas, stáva sa stále legendárnejším. Mal som šťastie hrať počas generácie Zoffa, Tardelliho, Contiho, Scireu... To boli veľké mená a priali nám aj okolnosti. V súčasnosti má Taliansko Buffona, Pirla, ale musí si počkať na generáciu mladých hráčov, ktorých Taliansko vychová," spomínal držiteľ Zlatej kopačky, Zlatej lopty a titulu Európskeho futbalistu roka.

Generálny manažér "Italia Soccer Campu Bratislava 2015" Marco Schembri vyzdvihol úroveň mládežníckeho futbalu na Slovensku: "Futbalové Slovensko má veľký potenciál, mladí futbalisti môžu počas kempu ukázať svoj talent a dvaja najlepší a najšikovnejší hráči či hráčky navštívia aj s rodinami Taliansko a futbalovú akadémiu Coverciano. Spolu s ďalšími talentmi z iných krajín sa zúčastnia na sústredení Italia Soccer Camp Day," dodal na záver Marco Schembri.