Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 2, 2016

Po dobrom čase miesto v prvej pätnástke štafety SFZ na MMM

KOŠICE (SFZ) – Štafeta SFZ sa nestratila v štartovnom poli 93. ročníka najstaršieho maratónu v Európe, v Košiciach organizovaného Medzinárodného maratónu mieru.

 
 
 
 

Zástupcovia futbalovej rodiny šli do boja o česť a slávu po tretí raz – a opäť ukázali zlepšenie. Po premiérovom 29. mieste a lanskom 19. sa tentoraz dostali do prvej pätnástky! “Výsledok úsilia, tréningu aj odhodlania,“ glosoval výsledok zväzovej štvorčlennej štafety generálny sekretár SFZ Jozef Kiment, ktorý ju na prvom – 12-kilometrovom – úseku rozbiehal.

Nasledovali ďalší traja, postupne František Ferenc (9 km), Peter Dedík (12 km) a finišoval Peter Sepeši (9). Výsledný čas potešil: „futbalisti“ zabehli 3:23:05 a to im zabezpečilo priečku v prvej pätnástke. “Sme spokojní, sme radi. Potešili nás umiestnenie, potešila nás spolupráca medzi členmi štafety, potešila nás skvelá atmosféra podujatia,” povedal najstarší člen zväzovej štafety Jozef Kliment. Šéf Východoslovenského futbalového zväzu a viceprezident SFZ Richard Havrilla si trúfol sám na polmaratón – a rovnako nesklamal.

Preto sa na spoločnej fotografii po dobehnutí do cieľa objavili všetci piati. “Šli sme do toho pre zábavu, pre potešenie, trochu pre zdravie a hlavne pre ten pocit spoločného kamarátstva,“ zhrnul dôvody tretej účasti zástupcov SFZ na košickom maratóne „domáci bežec“ Rišo Havrilla.