Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 12, 2016

Škótsky dar Lige pre duševné zdravie

TRNAVA (SFZ) – Škótska organizácia Tartan Army Sunshine Apeal odovzdala počas včerajšieho zápasu Slovensko – Škótsko finančný dar Lige za duševné zdravie.

 
 
 
 
Zástupcovia Tartan Army Sunshine Apeal. Trnava, 11. októbra 2016.

Škótski futbaloví fanúšikovia založili pred trinástimi rokmi organizáciu Tartan Army Sunshine Apeal, prostredníctvom ktorej na každom zahraničnom zápase svojej reprezentácie odovzdávajú finančný dar v krajine, kde ich reprezentačný tím hosťuje. Ten pre Slovensko je 61. v poradí!

Počas včerajšieho kvalifikačného duelu odovzdali jej zástupcovia finančný dar 5000 libier na program Zippyho kamaráti. Tento preventívny program učí deti vo veku 5-7 rokov lepšie chápať a vyjadrovať svoje emócie, zvládať problémy, rôzne životné situácie, vychádzať s rovesníkmi, súrodencami, rodičmi a ostatnými ľuďmi. Liga za duševné zdravie SR, vďaka tomuto programu, ktorý funguje už 5 rokov, zlepšila sociálne návyky u viac ako 7000 detí.

Skupiny škótskych fanúšikov a žiakov zo základnej škole v Trnave si ešte pred večerným kvalifiakčným súbojom zahrali proti sebe. Ostrovní fans prišli oblečení v tradičných kiltoch a zahrali na gajdy, porozprávali o Škótsku a jeho obyvateľoch tak, aby ich malí hostitelia mali možnosť z prvej ruky dozvedieť sa čo najviac o krajine, odkiaľ prišli.