Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 16, 2012

Víťazky Školského pohára 2012 navštívili zápas slovenskej futbalovej reprezentácie v Olomouci

OLOMOUC (SFZ) - Víťazky Školského pohára 2012 zo ZŠ Nejedlého v Spišskej Novej Vsi prijali pozvanie SFZ a prišli podporiť slovenskú futbalovú reprezentáciu

 
 
 
 
Víťazky Školského pohára 2012 ZŠ Nejedlého v Spišskej Novej Vsi pred zápasom Česko  - Slovensko na štadióne v Olomouci. Vľavo riaditeľ ZŠ p. Nováček a tréner Radoslav Sirko. Vpravo tréner Bartolomej Ogurčák. 14. novembra 2012, Olomouc.

Po takmer 5-hodinovej ceste sme privítali dievčatá spolu s trénermi a riaditeľom školy pred štadiónom v Olomouci. Cesta dala dievčatám zabrať, ale radostné očakávania veľkého zápasu boli väčšie ako únava. „Tešíme sa na Hamšíka, len škoda že chýba Maťo Škrtel,“ zaznelo unisono z úst mladých futbalistiek pred zápasom.

Hráčky pricestovali na pozvanie Slovenského futbalového zväzu, ako bonus k víťazstvu v premiérovom ročníku Školskom pohára 2012. V ňom zdolali vo finále ZŠ Gessayova Bratislava 7:1. "Boli sme najlepšie a trúfame si vyhrať znovu", zhodli sa dievčatá keď sa zvrtla téma na tohtoročné finále. "Finále bolo najťažšie, ale aj najkrajšie," prezradila ďalšia z víťazného tímu. Keď sme sa spýtali, v čom bola najväčšia zbraň tohto tímu na ceste za prvenstvom, všetky ruky dievčat ukazovali smerom k jednej z nich. "To, že my máme Majku," znelo z ich úst. Mária Mikolajová je kapitánkou tímu a podľa slov trénerov má neuveriteľný talent. "Dokáže rozhodovať sama zápasy. Na turnaji zaznamenala 41 gólov v 6 zápasoch. To je neskutočná bilancia. Vo futbalovom klube chodí na tréningy s chlapcami a ani tí jej niekedy nestačia. Ak bude pokračovať v tomto trende ďalej, vyrastie z nej slovenská reprezentantka," pochválil talentovanú hráčku jeden z dvojice trénerov Radoslav Sirko. Jeho trénerský kolega, Bartolomej Ogurčák dodáva: "Dievčatá si víťazstvo zaslúžili. Zároveň motivovali ostatné kamarátky, ktoré chcú zažiť niečo podobné. Registrujeme zvýšený záujem dievčat, ale aj chlapcov o futbal", zhodnotil Bartolomej Ogurčák. Pyšný na dievčatá je aj riaditeľ školy pán Nováček. "Keď sme prihlasovali dievčatá do turnaja, netušil som, že prihlasujeme víťazky. Preslávili našu školu," povedal s úsmevom.

Zájazd na futbalový zájazd reprezentácie nebol prvým. Nedávno dievčatá pricestovali na kvalifikačný duel proti Lotyšsku do Bratislavy. A čo bolo najkrajším zážitkom? "Nastupovali sme na hraciu plochu na úvodný ceremoniál spolu s hráčmi. A stretli sme sa s nimi aj po zápase. Ja mám podpis Škrtela.... A ja Vladka Weissa," rozžiarili sa dievčatá pri spomienke na nedávny zápas na Pasienkoch.

Štvrťhodinku pred výkopom zápasu v Olomouci sme navštívili dievčatá na E tribúne Androvho štadióna. Ako sa vám pozdáva štadión dievčatá? "My máme v Spišskej lepší," smiali sa sympatické hráčky zo ZŠ v Spišskej Novej Vsi. Futbalisti ich výkonom a výsledkom zrejme nepotešili. No, zážitok z futbalu a pekného dňa zostanú. A nemusí byť posledným. Dievčatá sa chystajú na obhajobu prvenstva v nasledujúcom ročníku Školského pohára. A Slovenská futbalový zväz už teraz chystá zájazdy na futbalové stretnutia slovenskej futbalovej reprezentácie pre ich víťazov.