Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 25, 2016

Vo veku nedožitých 61 rokov zomrel bývalý čs. reprezentant Bilský

TRENČÍN (TASR/SFZ) - V piatok vo veku nedožitých 61 rokov zomrel bývalý československý futbalový reprezentant Ivan Bilský.

 
 
 
 

"Bývalý stredopoliar sa narodil v Šenkviciach, ale väčšiu časť svojho života prežil pod Čákovým hradom. Osemkrát reprezentoval Československo. Viackrát nastúpil aj za reprezentačnú "dvadsaťjednotku" a rezervu národného tímu," informovala oficiálna internetová stránka AS Trenčín.

V reprezentácii debutoval v novembri 1977 v prípravnom zápase proti Maďarsku, keď v tíme trénera Vácalava Ježeka nastúpil v záložnej formácii spolu s J. Kozákom a Jarůškom. Po vydarenej premiére odohral 90 minút v kvalifikačnom dueli o postup na MS 1978 v Prahe proti Walesu (1:0). Celkovo reprezentoval v rokoch 1977-1978 v ôsmich stretnutiach, v rokoch 1977 a 1979 sa tešil z majstrovského titulu v drese Dukly Praha, postupne obliekal dres tímov AC Nitra, Dukla Praha a Dukly Banská Bystrica. V 1. SNL odohral v TTS Trenčín 80 zápasov, zaznamenal deväť gólov.

Kolegovia a priatelia z futbalovej rodiny správu prijali s hlbokým zármutkom a rodine zosnulého vyjadrujú úprimnú sústrasť. 

Česť jeho pamiatke.