Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 18, 2014

Zomrel Vladimír Hrivnák (23.4.1945 - 17.10.2014)

BRATISLAVA (SFZ) – 17. októbra 2014 zomrel bývalý 13-násobný reprezentant ČSSR Vladimír Hrivnák

 
 
 
 
Vladimír Hrivnák

Slovenský futbalový zväz s hlbokým zármutkom oznamuje, že včera (17. októbra) v popoludňajších hodinách zomrel vo veku 69 rokov Vladimír Hrivnák

Rodák z Banskej Bystrice, prišiel v roku 1963 do bratislavského Slovana z Rimavskej Soboty a po dvoch rokoch, ako 21-ročný debutoval v lige. Počas desaťročného pôsobenia v klube z Tehelného poľa sa radoval z historického triumfu v Pohári víťazov pohárov UEFA v roku 1969 a prispel aj k federálnemu titulu o rok neskôr. Na vrcholnej úrovni odohral v belasom drese osem sezón, v začiatkoch nastupoval po boku Vencela, Popluhára, Jokla, či Hrdličku, končil v roku 1973 v ére Ondruša, K. Gögha, Čapkovičovcov.

Po odchode Alexandra Horvátha do zahraničia, ho nahradil v klube, ale aj v reprezentácii práve Vladimír Hrivnák. Obratný obranca, ktorý bol predtým bývalým gymnastom, debutoval v najcennejšom drese 14. septembra 1969 v Prahe na Letnej v kvalifikácii MS 1970 proti Maďarsku, v polčase vystriedal Plassa za stavu 1:2. Prispel k zisku dôležitého bodu po remíze 3:3 a nastúpil aj v dueli proti Írsku (3:0) a pomohol vybojovať zverencom trénera Marka postup na svetový šampionát 1970 v Mexiku. V Guadalajare potom odohral celý zápas v rámci skupinovej fázy proti Angličanom (0:1), v obrannej štvorici nastúpil spolu s Migasom, Dobiášom a Hagarom.

Po skončení aktívnej činnosti prebral v pozícii trénera juniorov Slovana, neskôr viedol tímy Dunajskej Stredy, ZŤS Košice, Interu Bratislava, Matadoru Púchov a ŠKP Bratislava.

Kolegovia a priatelia z futbalovej rodiny správu prijali s hlbokým zármutkom a rodine zosnulého vyjadrujú úprimnú sústrasť. V našich myšlienkach sme v tejto chvíli najmä s jeho najbližšími.

Česť jeho pamiatke.