Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 26, 2015

Aktív ženského futbalu ŠTK SFZ: Posun vekovej hranice v kategórii žiačok, do 1. ligy aj FC Nitra

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Na pôde SFZ sa konal aktív pre funkcionárov ženských klubov 1. ligy žien a junioriek a 2. ligy žien

 
 
 
 
Zľava: Technický riaditeľ SFZ Ján Greguš, sekretár športovo-technickej komisie Vladimír Medveď a správca ženských súťaží Natália Mackovičová počas Aktívu ženského futbalu ŠTK SFZ. Bratislava, 21. júna 2015.

Zástupcovia klubov 1. ligy žien a junioriek, 2. ligy žien a družstiev žiačok sa zišli na pôde Slovenského futbalového zväzu na aktíve pri príležitosti ukončenia súťažného ročníka 2014/15. Okrem vyhodnotenia uplynulej sezóny, prevzali zástupcovia klubov ceny pre ocenené hráčky v individuálnych kategóriách. S počtom 26 gólov sa stala najlepšou strelkyňou 1. ligy Petra Manová (MŠK Slovan Trenčianske Teplice), v kategórii junioriek dominovala Andrea Bogorová (MŠK Slovan Trenčianske Teplice), v 2. lige kraľovala s 34 gólmi Iveta Neveďaľová (Spartak Myjava).

Sekretár športovo-technickej komisie Vladimír Medveď, riaditeľ Technického úseku SFZ Ján Greguš, správca ženských súťaží Natália Mackovičová a koordinátorka ženského futbalu Alexandra Bíróová, v prítomnosti trénera ženských mládežníckych reprezentačných výberov Branislava Petroviča, odprezentovali zmeny v rozpise republikových súťaží a zmeny v súťažnom poriadku v nasledujúcej sezóne 2015/16.

"Najväčšiu zmenu predstavuje posun vekovej hranice v kategórii žiačok. Doteraz hrali v žiackych družstvách dievčatá do 16 rokov, od novej sezóny sa posúvame smerom nadol, žiacku kategóriu budú zahŕňať tímy WU15. V 1. a 2. lige žien sme nepristúpili k žiadnym zásadným zmenám, tie sa môžu týkať nanajvýš počtov prihlásených tímov v 2. ligách žien a v jednotlivých ligách žiačok a toho, že z 1. ligy žien bude budúci rok zostupovať iba jedno družstvo," komentovala aktuálne zmeny koordinátorka ženského futbalu Alexandra Bíróová.

V najvyššej domácej súťaži sa predstaví, tak, ako aj v minulej sezóne, 10 ženských družstiev. K zostupujúcemu FK Dúbravka Bratislava (klub sa odhlásil zo súťaže v priebehu minulej sezóny) sa pridal ŠK Štich Humenné (9. miesto). Postup do elitnej desiatky si z 2. ligy Východ vybojovali ženy ReaMos-u Kysucký Lieskovec a víťaz kvalifikačného zápasu víťazov skupín Západ A a Západ B - Spartak Myjava. Ako vysvetľuje Alexandra Bíróová, na štarte 1. ligy budú v budúcom ročníku napokon až traja nováčikovia. "Dôvodom je prihláška tradičneho prvoligového ŠK Slovan Duslo Šaľa iba do 2. ligy. Zástupcovia klubu sa rozhodli odstúpiť z najvyššej súťaže, uvoľnené miesto prevezme zdolaný kvalifikant víťazov skupín Západ A a Západ B - FC Nitra."

Potešiteľným faktom je stúpajúci počet účastníkov 2. ligy. V minulej sezóne v nej účinkovalo 21 tímov, v aktuálnom ročníku poslalo prihlášku až 24 klubov.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.