Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 29, 2016

FIFA materiálne podporila slovenské juniorky

SENEC (SFZ/BRANISLAV BRENKUS) - Najvyššia svetová futbalová inštitúcia materiálne pomohla a zároveň podporila rozvoj ženského juniorského futbalu na Slovensku.

 
 
 
 
Zástupcovia klubov ženského futbalu si prevzali od FIFA športový materiál, vpravo  koordinátorka ženského futbalu na Slovensku Alexandra Bíróová. Senec, 28. júla 2016.

Spojilo sa príjemné s užitočným. Slovenský futbalový zväz dvakrát do roka organizuje aktív ženského futbalu, pričom jeden z nich sa konal vo štvrtok v seneckom hoteli SUN. Dejisko a termín podujatia neboli naplánované náhodne. Uskutočnil sa v čase prebiehajúceho európskeho šampionátu žien do 19 rokov, ktorý práve v týchto dňoch vrcholí v Národnom tréningovom centre.

Po skončení aktívu všetci jeho účastníci mali jedinečnú možnosť pozrieť si dva semifinálové zápasy turnaja a vidieť priamo v akcii najlepšie európske ženské juniorské družstvá. Ešte predtým, počas aktívu, sa udiala milá udalosť, ktorá najviac potešila zástupcov dvanástich prvoligových ženských juniorských tímov. Tí z rúk koordinátorky ženského futbalu na Slovensku Alexandri Bíróovej prevzali športový materiál (tréningové oblečenie, kopačky a lopty), ktorý v rámci predpripraveného projektu na podporu juniorskej súťaže na Slovensku (kategória 15 - 19 rokov) venovala FIFA. "Týmto spôsobom sa snažíme podporovať aj mládežnícku vekovú kategóriu a ukázať, že je pre nás v ženskom futbale veľmi dôležitá. Projekt sme prisposobili naším podmienkam a aj ním sme vyjadrili snahu okrem prvej juniorskej ligy založiť aj regionálne, keďže okrem najvyššej nemáme žiadnu inú oficiálnu súťaž. Tvorí sa nám postupne jedna na strednom Slovensku a keby sa sformovali aspoň dve s dostatočným počtom tímov, mohli by sme požiadať FIFA o pomoc aj pre tieto družstvá," vyjadrila sa Alexandra Bíróová.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.