Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 5, 2016

Majsterkami Slovenska hráčky Slovana

BRATISLAVA (SFZ/MARTIN ŽIGO) - Futbalistky ŠK Slovan Bratislava predvádzali počas celej sezóny suverénne výkony a zaslúžene vyhrali ligu, od ročníka 1993/94 je to ich už 11. titul.

 
 
 
 
Ženy ŠK Slovan Bratislava - víťaz 1- ligy žien 2015/16. Bratislava, 4. júna 2016.

Slovanistky v šesnástich zápasoch stratili body len vo dvoch stretnutiach: ich jediným premožiteľom bol v 9. kole vicemajster Partizán Bardejov a v poslednom kole sa medzi týmito tímami zrodila remíza.

Prvé dva tímy súťaže sa teda v prvú júnovú sobotu stretli v priamom súboji, pred zápasom sa Bratislavou prehnala búrka.V úvode prvého polčasu boli Bardejovčanky aktívnejšie a vypracovali si viacero šancí, agilná Šurnovská sa viackrát ocitla pred brankárkou Slovana, no ani raz neuspela. V 37. min sa Rublíková rútila sama na bránu, no neuspela, aj tak záver prvého polčasu vyznel pre slovanistky, no vo vyložených šanciach zlyhali.

Zápas sa hral v dobrej atmosfére, o ktorú sa starali najmä juniorky Slovana, čakajúce na svoj posledný zápas v sezóne. V závere mohla zabezpečiť víťazstvo domácim Kovaľová, ktorá postupovala sama na bránu, no opäť len nastrelila výborne chytajúcu Chladekovú. Bezgólová remíza duelu svedčala zápasu, aj keď pre divákov by bola príťažlivejšia so strelenými gólmi..

Po zápase si slovanistky prebrali pohár pre víťaza 1.ligy. Súťaž vyhrali so sedembodovým náskokom pred Bardejovom, na 3. mieste skončili futbalistky FC Union Nové Zámky. Bardejovčanka Mária Mikolajová sa so 16 gólmi stala najlepšou strelkyňou súťaže ligy.Hlasy po zápase a sezóne

Martin Masaryk (tréner Slovana): ”Sezóna bola ťažká pre tím aj preto, že v polovici sezóny sa zmenilo obsadenie postu trénera, na lavičku som prišiel ja. Myslím si, že dievčatá ligu zvládli, herne i psychicky, zaslúžene sa radujeme z titulu. Naša najväčšia sila bola v kolektíve, dievčatá si pomáhajú v súkromí, aj na tréningoch.”

Veronika Matúšková (brankárka Slovana): ”Víťazstvo v lige chutí, je to krásny pocit byť víťazom ligy. Oslavy titulu budú super, užijeme si to aj s trénerom a celým realizačným tímom. Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporovali.”

Martina Šurnovská (útočníčka Bardejova): So Slovanom hrámvame vyrovnané partie, o titul sme prišli domácou remízou s Nitrou a prehrou so Žilinou. Ušli nám body a už sa s tým nič nedalo nič urobiť...”

Káder majsteriek ŠK Slovan Bratislava na sezónu 2015/16

Brankárky: Veronika Matúšková, Michaela Kubišová, Veronika Frantová

Obrankyne: Alexandra Hollá, Katarína Pračková, Barbara Juríková, Sandra Pribilová, Lukačiková, Orsolya Rublíková, Andrea Vrabcová,

Stredopoliarky: Petra Čopíková, Carmen Absolonová, Simona Fatulová, Gréta Hviščová, Terka Kovaľová, Linda Lacková, Martina Švecová, Petra Vojteková, Juliana Čahojová, Linda Lacková

Útočníčky: Patrícia Marková, Alexandra Tóthová, Lucia Vojkovičová, Veronika Jančová,Monika Nižňanská

Realizačný tím: hlavný tréner Martin Masaryk, asistent trénera a vedúci tímu Matej Lehuta, lekárka Helena Guničová, masér Rudolf Lehuta

Aj belasé juniorky vyhrali ligu

Juniorky Slovana počas celej sezóny kráčali suveréne za titulom. V šestnástich zápasoch neprehrali jediný zápas, remizovali len dvakrát, na pôde Partizánu Bardejov a druhých Trenčianských Teplíc.

V poslednom kole potvrdili svoj suverénny titul víťazstvom 4:1 nad Bardejovom. Víťazstvo chutí skvele, hlavne keď sme titul vyhrali tretíkrát, obhajoba je najťažšia. Určite to oslávime ako sa patrí. Celú sezónu sme makali, aj keď sme zaváhali v pár zápasoch, dotiahli sme naše snaženie do šťastného konca,” povedala Dominika Rezeková.

Káder juniorských majsteriek ŠK Slovan Bratislava na sezónu 2015/16

Brankárka: Dominika Rezeková

Obrankyne: Nina Kovácsová, Gašparovičová, Katka Májovská, Lea Belošicová, Lucia Čermáková, Viktória Cigánková, Viktória Féherová, Daniela Jendrušová, Patrícia Sandtnerová, Isabel Szeibedecederová, Natália Vatterová

Stredopoliarky: Natália Adamecká, Viktória Ščasnárová, Rebecca Emília Horvátová, Veronika Jančová, Juliana Čahojová, Patrícia Lukačiková,

Útočníčky: Dominika Czvedlerová, Petra Čopíková, Monika Nižňanská, Rebeka Bobocká, Lenka Kopčová, Lenka Kovácsová

Realizačný tím: hlavný tréner Martin Masaryk, asistent trénera a vedúci tímu Matej Lehuta, masér Rudolf Lehuta 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.