Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 29, 2016

Slovenský pohár žien: Premiérový triumf Bardejova

JASLOVSKÉ BOHUNICE (SFZ/PETER ŠURIN) – Futbalistky Partizanu Bardejov premenili hneď prvú účasť vo finále Slovenského pohára vo víťazstvo, zdolali súperky z bratislavského Slovana 2:1.

 
 
 
 
Hráčky Partzána Bardejov po triumfe v Slovenskom pohári žien 2016. Jaslovské Bohunice, 29. apríla 2016.

 V hre bolo veľa, Bardejovčanky sa do zápasu o trofej predrali premiérovo, belasé po minuloročnej prehre chceli si konečne opäť na pohár siahnuť. Taktická bitva predovšetkým o stred poľa bola dlho vyrovnaná, aj keď o niečo viac kreativity ukázali východniarky. Preto ako blesk z čistého neba zapôsobila 26. min, keď Tóthová priťukla do behu Fatulovej a tá svoj nájazd premenila parádnou krížnou gólovou strelou, slovanistky šli do vedenia. Očividne sa upokojili a už len málo chýbalo, aby náskok udržali až do prestávky, lenže tesne ped ňou sa dopustili faulu pred šestnástkou a Šurnovská využila priamy kop excelentne. Za tú strelu by sa nemusel hanbiť ani CR7..

Druhý polčas bol na šance bohatší, hráčkam oboch tímov dochádzali sily a tak vznikali v obranách diery. Prvú, v 51. min, nevyužila Švecová, zoč-voči Chládekovej, na druhej strane Juríková nešťastne zasiahla rukou loptu v šestnástke a kopala sa jedenástka. Mikolajová ju využila aboslútne suverénne. Od tohop momentu sa pridávali príležitosti na jednej i druhej strane, v 70. min zahodila tutovku na vyrovnanie Kovaľová, definitívne mohla rozhodnúť v prospech Partizánu Mikolajová po Šurnovskej vysunutí, ale lopta trafila brvno. Keď v 81. min odmietla zrovnanie skóre Lacková, východniarky si už premiérové víťazstvo v pohári vziať nedali.

Hlas po zápase

Jozef Matej ml. (tréner Partizanu): ”Som šťastný, veľmi šťastný, ešte neviem domyslieť, čo sme dosiahli... Bol to veľmi taktický boj, šlo o výsledok, v jedinom zápase to bolo hop alebo trop. Mali sme viac šancí, preto si myslím, že sme vyhrali zaslúžene.”

Partizan Bardejov – Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

G: 45. Šurnovská, 55. z 11 m Mikolajová – 26. Fatulová.
ŽK: Šurnovská, Chládeková, Juríková, Jančová.
R: Valentová – Súkeníková, Obertová – 450 divákov.

PARTIZAN: Chládeková – Vajdová, Rosoľanková, Hovancová, Pivovarníková (90+. Solárová) – Galarovičová, Gmitterová – Mazurová (85. Bochinová), Mikolajová, Šurnovská – Roháčová. Tréner Jozef Matej ml.

SLOVAN: Matušková – Hollá, Juríková, Vrabcová, Pračková (59. Jančová) – Lukačiková – Kovaľová, Fatulová – Čahojová, Tóthová (82. Čopíková), Švecová (73. Lacková). Tréner Martin Masaryk.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.