Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 23, 2015

V charitatívnom zápase remíza Old Ladies Slovakia s Internacionálkami ČR

PRAHA (SFZ/PETER ZEMAN) - Tím Old Ladies Slovakia odohral v sobotu zápas proti Českej republike na podporu bývalej českej futbalovej reprezentantke Renaty Bumbálkovej-Boháčovej

 
 
 
 
Snímka z charitatívneho zápasu Internacionáliek ČR s tímom Old Ladies Slovakia (7:7) na podporu Renaty Bumbálkovej-Boháčovej. Praha, 19. september 2015.

Zápas zorganizovala komisia ženského futbalu FAČR za účasti zástupcov českej futbalovej asociácie, klubov Slavie Praha a Sparta Praha, na stretnutí bol prítomný tiež manžel a dcéra Renaty Bumbálkovej-Boháčovej. 

Internacionálky ČR - Old Ladies Slovakia 7:7 (2:4)

Góly SR: Dugovičová 4, Geržová 2, Hanzelová-Göghová
Divákov: 200

Na oboch stranách sa zrodilo veľké množstvo pekných akcií a štrnásť gólov. Brankárske umenie predviedli gólmanky Kralovičová, Prokopová, Benediková, prehľad v hre ukázali Tóthová, Remeňová, Pavlíková, Iždinská, Dubická, či Filová, rýchlosťou upútala Dávidová. 

Stretnutie sa nieslo v duchu spolupatričnosti s ťažko chorou Renatou Boháčovou, bývalou hráčkou Slavie Praha, ktorá obliekala tiež reprezentačný dres Československa a neskôr Českej republiky. Nedávna operácia jej nedovolila navštíviť zápas, v čase stretnutia ležala v nemocnici. "Veľmi sme ju chceli vidieť a osobne jej popriať, aby bola silná. Nevyšlo to, po manželovi sme poslali odkaz. Veríme, že všetko dobre dopadne a čoskoro sa s ňou stretneme," povedala po stretnutí kapitánka Old Ladies Slovakia Monika Geržová

Dodajme, že počas zápasu sa vyzbieralo medzi hráčkami a prítomnými divákmi na podporu Renaty Bumbálkovej-Boháčovej 100.000 českých korún.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.