Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 22, 2013

Bakoš a Čišovský o postupe Plzne cez SSC Neapol v EL.

PLZEŇ (SFZ) – Slováci Marek Bakoš a Marián Čišovský po odvetnom zápase EL Viktoria Plzeň – SSC Neapol (2:0).

 
 
 
 
Marek Bakoš v mixzóne po odvetnom zápase EL Viktoria Plzeň - SSC Neapol (2:0) v Doosan Arene. 21. február 2013, Plzeň.

Viktoria Plzeň zdolala aj v odvetnom zápase Európskej ligy na domácej pôde favorizovaný SSC Neapol a po výsledkoch 3:0 vonku a 2:0 doma postúpila do osemfinále druhej najvýznamnejšej klubovej súťaže v Európe. V odvete zasiahli do hry traja slovenskí futbalisti, ktorí sa tak tešili z prekvapivého postupu.

Jedným z hlavných strojcov úspechu bol stopér Marián Čišovský. "Neapolčania sú nesmierne silní v hre smerom dopredu, napriek tomu sme proti nim uhrali dva zápasy na nulu. V príprave sme videli šesť zápasov súpera a jeho útočná sila naháňala strach. V prvom zápase svoje kvality potvrdili, v dnešnej odvete však už nie." Talianske mužstvo je aktuálne na druhom mieste Serie A a s Juventusom Turín bojuje o domáci titul. Cestou k prvému zápasu padali v lietadle rôzne tipy na výsledok. Výhru 3:0 však netipoval nikto: "Na takýto výsledok nepomysleli ani najoptimistickejší fanúšikovia. Nečakal som, že vyhráme oba zápasy. Tajne som veril, že by sme mohli pri dobrej konštelácii postúpiť, ale že nedostaneme v dvoch zápasoch gól, to som nečakal,“ dodal stopér plzeňskej Viktorky Marián Čišovský.

V oboch zápasoch odviezol penzum práce na hrote útoku Marek Bakoš. Dvakrát schádzal z ihriska po hodine hry a jeho náhradník v obidvoch zápasoch strelil gól. "Stanislav Tecl je kanonier a dokázal to aj v Európskej lige. Snažím sa zobrať si od neho prednosti, v ktorých vyniká. Rešpektujem ho a teším sa, že je v Plzni," okomentoval Bakoš typicky skromne nového spoluhráčova a konkurenta v útoku.

Marek Bakoš sa ocitol v dvoch gólových príležitostiach. V úvode zápasu mu poslal z ľavej strany strieľaný center Pavel Horváth. "Predskočil som obrancu a pokúsil som sa tečovať loptu do pravého kúta brány. Žiaľ, lopta minula cieľ," opisoval šancu 29-ročný reprezentačný útočník. Napokon, mal prsty v prvom góle z kopačky Jana Kovaříka. "Lopta letela vzduchom a cítil som, že ju nezasiahnem. Telom som teda odclonil protihráča tak, aby preletela k niekomu zo spoluhráčov. Stalo sa. Bál som sa, či to nebude posúdené ako faul, ale rozhodca podobné zákroky púšťal."

Viktoria Plzeň valcuje. V prebiehajúcom ročníku Európskej ligy odohrala 14 zápasov. Proti SSC Neapol zaznamenal klub s najnižším rozpočtom jedenáste víťazstvo. "Nie je to o peniazoch. Na ihrisko prichádzame ako tím. Hráme kolektívny futbal a keď hrá dobre celé mužstvo, javia sa dobre aj individuálne výkony," dodal na záver Marek Bakoš.

Najbližším súperom Viktorie Plzeň v osemfinále Európskej ligy bude turecký Fenerbachce Istanbul. Opäť sa teda črtá súboj kvarteta Slovákov proti reprezentačnému spoluhráčovi. Po Marekovi Hamšíkovi vyzvú zverenci Pavla Vrbu na súboj Miroslava Stocha.

Viktoria Plzeň – SSC Neapol  2:0  (0:0)

Góly: 51. Kovařík, 74. Tecl
ŽK: Limberský, Bakoš, Darida – Donadel, Behrami, Gamberini, Cavani, Maggio
R: Viktor Kassai (Maďarsko), 11.607 divákov (vypredané)

PLZEŇ: Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Rajtoral (82. Fillo.M.), Horváth, Darida, Kovařík, Kolář (89. Štípek) – Bakoš (57. Tecl). Tréner: Pavel Vrba.

NEAPOL:  De Sanctis – Maggio, Rolando, Gamberini (65. P. Cannavaro), Donadel (46. Cavani) – Zuňiga, Džemaili, Behrami (46. Gökhan Inler), Pandev – L. Insigne, Calaio. Tréner: Walter Mazzarri.