Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 28, 2016

EL: Austria - Trnava 0:1, Karhan: "Austria nevyužila svoje šance"

VIEDEŇ (TASR) - Futbalisti FC Spartak Trnava zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom stretnutí tretieho predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 na pôde Austrie Viedeň najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól večerného zápasu na Štadióne Ernsta Happela v rakúskej metropole strelil útočník Robert Tambe.

 
 
 
 
Vpravo hráč Trnavy Robert Ndip Tambe a hráč Austrie Jens Stryger Larsen v zápase 3. predkola Európskej ligy Austria Viedeň – Spartak Trnava (0:1). Viedneň, 28. júla 2016.

FK Austria Viedeň - FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 46. Tambe
ŽK: Martschinko - Sloboda, Godál, Halilovič, Tambe, Kadlec, Jakubech, Schranz, Jirka
R: Tudor (Rum.), 6835 divákov

Austria: Almer - Stryger Larsen, Rotpuller, Filipovič, Martschinko - Holzhauser, Serbest - Venuto, Kehat (61. Grünwald), Pires (72. Tajouri-Shradi) - Kayode (85. Friesenbichler)

Spartak: Jakubech - Kadlec, Greššák, Godál, Hornik - Sloboda, Bello - Schranz, Halilovič (61. Jirka), Mikovič (88. Yao) - Tambe (72. Paukner)

V úvode bola snaha o ofenzívne ťaženie výlučne na strane domácich. V 7. minúte prenikol Pires po ľavom krídle, z ťažkého uhla neprekonal hosťujúceho brankára Jakubecha. V ďalšej pasáži sa Viedenčania nepresadzovali k pokutovému územiu, Holzhauser to teda vyskúšal z diaľky, v 19. minúte zase Kayode nepotrestal chybu v komunikácii medzi Hornikom a Jakubechom. Trnavčania najskôr vyčkávali, no potom sa začali osmeľovať. Prvú veľkú šancu mali v 24. minúte, keď sa po prenesení hry na ľavom kraji otvoril priestor Schranzovi, ktorý poslal prihrávku do šestnástky, ale Halilovič jeho center neskrotil do siete. Na opačnom konci kontroval Kayode, obišiel aj Jakubecha, lopta mu však utiekla za čiaru. Po viac než polhodine Tambe nezužitkoval nedôrazné vybehnutie domáceho brankára Almera, následne Bello pekne vysunul Schranza, práve Almer však zachránil Austriu. Do polčasovej prestávky sa striedali útoky na oboch stranách, v závere úvodného dejstva Jakubech zlikvidoval príležitosť Kayodeho.

Hneď po zmene strán sa už skóre zmenilo, Schranz si nabehol na pravom krídle a v pokutovom území vyzval k zakončeniu Tambeho, ktorý sa v páde nepomýlil a poslal Spartak do vedenia. Zaskočených domácich chcel okamžite priklincovať Mikovič, nepresadil sa. Austrii velil nepriaznivý stav zvýšiť s pribúdajúcim časom obrátky, no tie nepriniesli vyložené možnosti. Trnava pozorne bránila a otvárali sa jej tiež cestičky na protiútoky. V 77. minúte sa síce Kayode dostal k Jakubechovi, ale neporadil si s ním ani na dva razy. Útočnú neúrodnosť rakúskeho tímu zvýraznili nepresný pokus striedajúceho Tajouriho-Shradiho, ďalšie zlyhanie Kayodeho vo veľkej šanci či neúspešná štandardná situácia v nadstavenom čase.

HLAS PO ZÁPASE:

Miroslav Karhan, (tréner Trnavy): "Za výsledok sme veľmi radi, vedeli sme, že na nás čaká ťažký zápas. Museli sme zo seba vydať všetko, aby sme uspeli. Samozrejme, som spokojný, aj keď Austria nevyužila svoje šance, dvojzápas je stále otvorený. Sme len v polovici. Dúfam, že diváci nás opäť podporia a odvďačíme sa im lepšou hrou a postupom."