Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 9, 2015

EL: Belasí ľahko ďalej

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Po víťazstve 6:0 na pôde súpera bola odveta 1. predkola Európskej ligy s tímom College Europa FC (Gibraltar) pre bratislavský Slovan len formalitou a výsledkom 3:0 belasí potvrdili bezproblémový postup

 
 
 
 
Marko Milinkovič (Slovan), Karim Pinero (Europa) a Richard Lásik (Slovan) v odvete 1. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 Slovan Bratislava - Europa College FC 3:0. Bratislava, 9. júla 2015.

ŠK Slovan Bratislava - College Europa FC 3:0 (2:0)

Góly: 21. Gorosito, 35. Zreľák, 67. Vittek (z 11 m)
ŽK: Kubík, Mészáros - Pacheco
R: Tean (Mold.), 2154 divákov

SLOVAN: Krnáč - Sekulič, Dobrotka, Gorosito (43. Saláta), Podaný - Simovič - Milinkovič, Lásik (46. Mészáros), Kubík - Zreľák, Vittek (75. Priskin)

COLLEGE EUROPA: Bellido - Pacheco, Sanchez, Plazanič, Pinero - Akrapovič, Lopez - Jukič (64. Ortega), Luque, Moreno (71. Sokol) - Toncheff (86. Morgan)

Najzaujímavejším faktom zápasu bol štart Róberta Vitteka po dlhej pauze, veď rekordér slovenskej reprezentácie v počte strelených gólov hral naposledy vlani v novembri. Jeho návrat trval 75 minút, Vittek sa prezentoval veľkou snahou a suverenitou pri pokutovom kope, ktorým zavŕšil víťazstvo Slovana na 3:0.

Naopak, najnepríjemnejším okamihom bolo zranenie stopéra Gorosita, autora prvého gólu zápasu, po zrážke vo vzdušnom súboji, po ktorom musel Argentínčana s podozrením na ľahší otras mozgu vymeniť Saláta. Pozápasové vyšetrenie u zraneného to však našťastie nepotvrdilo.

Najkrajšou spoluprácou stretnutia sa blysla dvojica Podaný – Zreľák, výpad a center prvého zakončil umnou hlavičkou druhý nechytateľne k žrdi. Akcia ako z učebnice podčiarkla jasnú dominanciu domácich, na škodu belasých však bolo, že sa uspokojili s absolútnou kontrolou nad priebehom zápasu a proti neškodnému súperovi si “nezatrénovali“ s väčšou intenzitou.

Súperom Slovana v 2. predkole bude UC Dublin. Prvý zápas je na programe 16. júla v Bratislave, odveta 23. júla v írskej metropole.

Oficiálne tréner Slovana Ján Švehlík po zápase povedal: "Náš cieľ bol jasný - postúpiť do ďalšieho kola, čo sme urobili už jasným víťazstvom u súpera. Aj preto bolo ťažké motivovať hráčov, súper sa snažil kaziť nám hru, napokon sme strelili tri góly. Poznajúc meno súpera v 2. predkole máme reálnu šancu, aby sme postúpili ďalej."