Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 23, 2015

EL: Cieľom Žilinčanov postup, nechcú sa spoliehať iba na superstrelca Jeliča

ŽILINA (TASR) - Futbalisti MŠK Žilina nastúpia vo štvrtok večer na svojom trávniku proti moldavskému vicemajstrovi Dacii Kišiňov v odvetnom dueli 2. predkola Európskej ligy UEFA. Na pôde súpera si vďaka výhre 2:1 vybojovali dobrú východiskovú pozíciu do odvety a v nej chcú potvrdiť postup

 
 
 
 
Radosť Žilinčanov z gólu počas zápasu 1. predkola Európskej ligy MŠK Žilina - FC Glentoran. Žilina, 9. júl 2015.

Napriek výhre v Kišiňove to Žilinčania nemali u súpera ľahké. Viedli síce po góloch kanoniera Mateja Jeliča 2:0, ale súper gólom v záverečnej desaťminútovke znížil a viackrát v závere Šošonom podkúril. "Ani v Moldavsku to nebolo jednoduché, bol to náročný zápas a sme radi, že sme ho vyhrali. Do odvety sme si priviezli dobrý výsledok a budeme sa snažiť ho potvrdiť aj v domácom prostredí. Nebudeme určite hrať ustráchane, ale chceme streliť góly a najlepšie by bolo uhrať vzadu nulu," povedal pre TASR mladý stopér MŠK Žilina Milan Škriniar.

Hráčov aj realizačný tím slovenského vicemajstra trápila po dueli v Moldavsku črevná viróza, kvôli ktorej museli odložiť úvodný duel ligovej súťaže v Podbrezovej. Po víkendovej pauze však už Žilinčania od pondelka trénovali naplno a až na dlhodobo zraneného Jozefa Piačeka, ktorý však už s tímom trénuje, sú všetci hráči pripravení v odvete nastúpiť. Odložený duel na Horehroní plány Žiline narušil, ale hráči ostali v rytme, v ktorom sú už od úvodu mesiaca. "Možno nám odložený duel pomohol, ale zase sme mali zdravotné problémy, čo je možno ešte horšie, ako keby sme hrali zápas v lige. Ak chceme v európskom pohári niečo dosiahnuť, musíme zvládať rytmus štvrtok – víkend," prezradil Škriniar.

Podľa výsledku prvého zápasu sú hráči MŠK v odvete favoritmi, ale Milan Škriniar brzdí prílišný optimizmus. "Máme náskok, ktorý chceme doma potvrdiť a postúpiť. Ak by sme doma zaváhali a náskok premrhali, bola by to veľká chyba. Sme možno favoritom zápasu, ale súpera v žiadnom prípade nepodceňujeme, pretože Dacia ukázala, že proti nej musíme hrať naplno a koncentrovane celý zápas," upozornil mladý obranca, pre ktorého sú zápasy v európskom pohári veľkou školou v jeho futbalovej kariére. "Pre mňa a aj ostatných mladých hráčov je to vyššia škola, naberáme nové skúsenosti v ťažkých zápasoch a iba to nás môže posúvať ďalej," myslí si rodák zo Žiaru nad Hronom.

Žilinčania majú vo svojich radoch aktuálne najlepšieho strelca Európskej ligy, šesťgólového Mateja Jeliča. Iba na jeho streleckú fazónu sa však proti Dacii Kišiňov nebudú spoliehať. "Chceme hrať dobre v obrane, ale cesta k úspechu vedie najmä cez útok, aktívny prechod dopredu. Musíme byť ostrí, ale aj ostražití, iba tak môžeme pomýšľať na víťazstvo, ktoré je našim jednoznačným cieľom vo štvrtok večer. Chalani trénovali s chuťou, odvetu by sme mali fyzicky zvládnuť aj napriek problémom, ktoré náš tím zdravotne oslabili. Forma Mateja Jeliča je výborná, ale nemôžeme sa spoliehať na to, že bude v takejto forme hrať sto zápasov. Bodaj by som sa mýlil. My potrebujeme našu útočnú silu rozložiť na viacerých hráčov. Musíme byť systémoví, lebo vtedy prichádzajú naše šance na gól," povedal pre TASR tréner MŠK Žilina Adrián Guľa.

Kouča Žilinčanov by po odvetnom zápase najviac potešili tri veci. "Potešia ma postup, gólová produktivita a spokojní a šťastní fanúšikovia a hráči," vyslovil svoje želania pred odvetným zápasom Adrián Guľa.

Zápas MŠK Žilina – Dacia Kišiňov má výkop na žilinskom Štadióne pod Dubňom o 19.30 h.