Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 15, 2016

EL: Ďuriš sa teší na Tottiho, Hromadovi nedovolí nastúpiť zranenie

PLZEŇ (SFZ/PETER ZEMAN) – Slováci Kozáčik, Ďuriš a Bakoš budú dnes k dispozícii trénerovi Romanovi Pivarníkovi v úvodnom zápase českého majstra proti talianskemu AS Rím. Hromada bude pauzovať pre zranenie, štart Hrošovského je otázny.

 
 
 
 
Michal Ďuris na tlačovej konferencii pred zápasom 1. kola Európskej ligy 2016/17 FC Viktoria Plzeň - AS Rím. Plzeň, 14. septembra 2016.

Na tlačovú konferenciu mal prísť Jakub Hromada. V zápase českej ligy skóroval parádnou delovkou do siete Liberca, no sa severe Čiech nedohral pre zranenie a to je dôvod, prečo v zápase s AS Rím bude iba v úlohe diváka. Pred novinárov tak včera predstúpil ďalší Slovák – Michal Ďuriš.

"Naposledy sme nastúpili v pohárovej Európe proti talianskmu klubu pred tromi rokmi proti SSC Neapol a boli sme úspešní. Verím, že nadviažeme na tieto zápasy a proti ďalšiemu talianskemu tímu opäť uspejeme," povedal na úvod a vzápätí odpovedal na otázku, či si trúfne Plzeň aj proti skúsenému súperovi vyrukovať s útočným poňatím hry. "Sedí tu vedľa mňa tréner, tak musím povedať, že budeme hrať tak, aby náš futbal fungoval," odľahčil s úsmevom atmosféru a dodal: "Hráme v domácom prostredí, verím, že sa nám vydarí vstup do zápasu a dočkáme sa úspešného výsledku.“

Viktoria Pzleň ťahá neúspešnú šnúru deviatich stretnutí bez víťazstva v európskych pohárových súťažiach. Naposledy sa červeno-modrí tešili z víťazstva v zápase minuloročnej skupinovej fázy EL proti bieloruskému Dinamu Minsk."Pre mňa je to nová informácia. Ani som si neuvedmil, že ťaháme tak dlhú sériu. Každý zápas je iný, aj proti kvalitnému tímu akým je AS Rím môžeme uspieť."

Rimanani pricestovali do Plzne bez vykartovaného De Rossiho, napriek tomu disponuje káder trénera Spalettiho kvalitnými hráčmi. Totti, Nainggolan, Džeko, El Shaarawy, Florenzi či Iturbe, sú futbalisti zvučných mien a budia rešpekt. Na koho sa najviac teší Michal Ďuriš? "Tažko vybrať jedného, káder je plný hviezd, ale ak by som mal vybrať jedno meno, bol by to Francesco Totti. Klobúk dolu pred jeho futbalovým umením. Aj v 39 rokoch dokazuje, aký je to hráč. Navyše, počas kariéry mal niekoľkokrát príležitosť na prestup a napriek tomu zostal klubu verný. Je to ikona AS Rím. Verím, že nastúpi a zároveň dúfam, že proti nám sa nepresadí.“

Tréner Pivarník sa na adresu zdravotného stavu Patrika Hrošovského vyjadroval zdržanlivo. „V tejto chvíli neviem povedať, či sa jeho meno objaví v nominácii. Máme pred sebou predzápasový tréning, po ňom sa rozhodneme,“ povedal kouč českého majstra.

Duel FC Viktoria Plzeň – AS Rím má stanovaný výkop o 19:00, rozhoduje Francúz Ruddy Buquet.