Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2015

EL: Jukubechova premiéra v pohárovej Európe s čistým kontom

ZLATÉ MORAVCE (SFZ/PETER ZEMAN) - Brankár slovenskej reprezentačnej 18-ky Adam Jakubech prispel k postupu trnavského Spartaka do 2. predkola EL. Proti Olimpicu Sarajevo vychytal nulu

 
 
 
 
Adam Jakubech včera podržal spoluhráčov a prispel k postupu Spartaka Trnava do 2. predkola EL 2015/16. Na snímke pri odkope v prvom ligovom zápase za A tím v zápase 32. kola Fortuna ligy 2014/15 FC Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica. Zlaté Moravce, 23. mája 2015.

Vedenie Spartaka Trnava angažovalo v januári tohto roka talentovaného Adama Jakubecha. Mladík sa medzi žrďami predstavil medzi seniormi v ostrom zápase skôr, ako by si niekto pomyslel. V závere minulej sezóny debutoval v mužskom futbale v zápase najvyššej domácej súťaži proti banskobystrickej Dukle, včera padla voľba trénera Jarábka na prešovského rodáka v odvetnom dueli 1. predkola EL. "V prvom stretnutí v Sarajeve dostal šancu Bojan Knežević, v odvete som sa postavil medzi žrde ja. Beriem to ako fakt. Samozrejme, teší ma, že sme vybojovali postup, k nule mi pomohli najmä spoluhráči v obrane," povedal včera po zápase slovenský mládežnícky reprezentant.

Debutant na európskej scéne podržal svoje mužstvo dve minúty pred koncom zápasu, keď parádnym zákrokom zlikvidoval čistú šancu Dalibora Pandžu. "Podarilo sa mi v správny čas vybehnúť a zmenšiť strelecký uhol. Hráč mal pri preberaní lopty hlavu dole, nevidel ma a keď ju zdvihol, už som bol veľmi blízko. Nemal priestor na umiestnenie a ani stabilitu na to, aby sa ma pokúsil obísť. Poviem pravdu, pred zápasom som si želal, aby prišiel moment, o ktorom by som mohol povedať, že som výrazne chlapcov podržal. Podarilo sa," žiaril spokojnosťou syn Petra Jakubecha, ktorý v deväťdesiatych rokoch za éry trénera Dušana Galisa pôsobil tiež v Spartaku ako brankár. 

Trnava postúpila ďalej, čo je v danej chvíli najdôležitejšie. Tréner Jarábek pripomenul, že mužstvo je plnej príprave a postúpilo aj s istou dávkou futbalovej šťasteny. Na prípadný gól v závere zápasu by zostávalo Trnavčanom len minimum času na vyrovnanie. V najdôležitejšom momente preukázal gólman Spartaka rýchle nohy a správny úsudok. "Necítim sa ako hrdina zápasu. Postup je dielom celého mužstva a tiež divákov, ktorí boli aj dnes fantastickí. Potvrdili povesť najlepších fans na Slovensku, snáď ich potešíme výsledkami a postupom aj v ďalšom dvojzápase v Európskej lige" dodal na záver Adam Jakubech - posledný hráč, na ktorého čakala kabína pred víťazným pokrikom.