Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 21, 2016

EL: Karhan má jeden otáznik v zostave, Godál: "Máme motiváciu navyše"

TRNAVA (TASR) - Tréner futbalistov Spartaka Trnava Miroslav Karhan má pred domácou odvetou 2. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 proti arménskemu Širak Gjumri jeden otáznik v zostave.

 
 
 
 
Tréner FC Spartak Trnava Miroslav Karhan na tlačovej konferencii pred odvetným zápasom 2. predkola Európskej ligy s arménskym FC Shirak Gyumri. Trnava, 20. júla 2016.

Ako bývalý slovenský reprezentant povedal na stredajšej oficiálnej tlačovej konferencii pred štvrtkovým duelom (ŠAM, 20.15 hod.), je presvedčený, že v silách "andelov" je postúpiť do 3. predkola. V ňom by sa Spartak stretol s úspešnejším z dua FK Kukësi (Alb.) - Austria Viedeň (Rak.) (prvý zápas 0:1-pozn.).

"Nálada je dobrá, chlapci vedia o čo hrajú. Urobíme všetko preto, aby sme postúpili. Aj keď súper nám ukázal, že je nebezpečný a futbal hrať vie. Verím, že naše mužstvo je natoľko kvalitné, že cez túto prekážku dokážeme prejsť. Samozrejme, rešpektujem súpera. Dokázali, že majú rýchlych hráčov s dobrým prechodom do útoku," uviedol Karhan na tlačovke a dodal: "V zostave mám ešte jeden otáznik. Uvidíme napokon, ako to postavíme. Ešte si to preberieme."

Hoci Trnave stále budú chýbať zranení Matúš Čonka či Filip Deket, nastúpiť už môžu africkí legionári Issiaka Babatounde Bello ani Robert Ndip Tambe. "K dispozícii budú iba Tambe s Bellom. Čonka začne individuálne s tréningom, takže k dispozícii nebude. Deket má roztrhnutý kolenný väz a na jeseň si nezahrá," uviedol Karhan. V prvom zápase v Arménsku bol Širak nebezpečný najmä zo štandardných situácií. "Štandardkám sa venujeme každý týždeň. V Podbrezovej sme to ustáli aj so šťastím. Teraz sme sa na to špeciálne nepripravovali, aj keď sme chlapcom ukázali video. Verím, že ich zvládneme," doplnil kouč domácich.

Za kabínu na stretnutí s médiami dostal slovo Boris Godál. "Môžem potvrdiť slová trénera. Máme dobrú východiskovú pozíciu. A chceme potvrdiť dobré predchádzajúce výsledky. Hráme doma, kde sme aj minulý rok potvrdili príslovie môj dom - môj hrad. Zajtra urobíme pred našimi fanúšikmi všetko preto, aby sme postúpili do ďalšieho predkola."

Klub zo "slovenského Ríma" v prvom predkole hladko vyradil maltský Hibernians FC. Doma aj vonku vyhral 3:0. Na trnavskom ŠAM - City Aréne sa ale hralo bez divákov pre trest od UEFA. "V prvom predkole pred prázdnymi tribúnami to bolo zvláštne. Teraz máme o motiváciu navyše. Celý rok hovoríme o tom, aby sme hrali európsky pohár pre fanúšikov. Dozvedeli sme sa, že bude veľa ľudí, verím, že to využijeme v náš prospech," dodal Godál.