Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 7, 2016

EL: Partizani do LM, Slovan postúpil priamo do 2. predkola EL

LAUSANNE (TASR) - Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava postúpil priamo do 2. predkola tohtosezónnej edície Európskej ligy UEFA.

 
 
 
 
Zľava tréner ŠK Slovan Bratislava Nikki Papavasiliou a brankár Ján Mucha. Bratislava, 6. júla 2016.

Jeho súpera FK Partizani totiž UEFA pred štvrtkovou odvetou presunula do Ligy majstrov namiesto albánskeho šampióna KF Skënderbeu Korcë, ktorého vylúčenie zo súťaže pre ovplyvňovanie zápasov potvrdil vo štvrtok Športový arbitrážny súd (CAS). 

Slovan remizoval v úvodnom dueli 1. predkola na pôde Partizani 0:0 a vo štvrtok mal absolvovať odvetu v Senici. Vzhľadom na stredajší vývoj udalostí v nej však už o nič nepôjde. Záleží na dohode klubov, či zápas úplne zrušia alebo ho odohrajú ako prípravný. V 2. predkole EL sa Slovan predstaví proti lepšiemu z islandsko-lotyšskej dvojice Breidablik - Jelgava. 

Skënderbeu Korcë mal podľa informácií stávkových kancelárií manipulovať zápasy na domácej i európskej scéne. V 2. predkole tohtosezónnej Ligy majstrov ho čakal maďarský Ferencváros Budapešť, CAS však rozhodol, že Skënderbeu si prestížnu súťaž napokon nezahrá. Pravidlá Európskej futbalovej únie (UEFA) totiž hovoria, že akákoľvek spojitosť klubov s ovplyvňovaním súťažných duelov sa trestá vylúčením. Proti Ferencvárosu tak nastúpi vicemajster uplynulého ročníka FK Partizani.