Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 8, 2015

EL: Pečovský: "Ak zahráme štandardne, postúpime"

ŽILINA (TASR) - Z tlačovej besedy MŠK Žilina pred odvetným zápasom 1. predkola Európskej ligy UEFA

 
 
 
 
Tréner Adrián Guľa a kapitán Viktor Pečovský počas tlačovej konferencie pred odvetným zápasom 1. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA 2015/1016 MŠK Žilina - Glentoran FC. Žilina, 8. júla 2015.

Slovenský futbalový vicemajster MŠK Žilina je už jednou nohou v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2015/2016. Vo štvrtok 9. júla privíta pod Dubňom v odvete 1. predkola severoírsky Glentoran FC vo výbornej pozícii, keďže pred týždňom vyhral v Belfaste 4:1. Tréner Adrián Guľa na predzápasovej tlačovej konferencii avizoval, že v zostave jeho tímu môžu nastať oproti prvému vzájomnému duelu zmeny.

"Šošoni" na štadióne Oval hrali koncentrovane a efektívne, čím sa im podarilo naplniť ich zámery. V odvete pôjde o potvrdenie náskoku a získanie bodov aj do národného klubového koeficientu UEFA. Kouč Guľa po prvom súboji s 23-násobným majstrom Severného Írska svojich pochválil, ale poukázal aj na fakt, že Žilinu ešte čaká druhý polčas konfrontácie. "Doma v odvete stojíme pred jasným cieľom potvrdiť postup. Musíme to zvládnuť," povedal pre TASR a dodal, že Žilina sa sústredí najmä na svoju tradičnú kombinačnú hru. "Opäť to bude o nás, 90 percent prípravy sa sústredíme na našu hru a verím, že sa opäť dobre pripravíme."

Keďže MŠK má k dispozícii trojgólový náskok, tréner Guľa možno pošle do stretnutia pozmenenú základnú jedenástku. "Je možné, že zajtra nastúpime s 2-3 zmenami v základnej zostave, ale nebude to zmena na základe výkonnosti. Chceme, aby hráči rotovali, aby mali hlad po víťazstvách a aby sme nastúpili maximálne konštruktívne," citoval jeho slová portál onlajny.eu.

Šesťnásobný slovenský šampión hral v prvom súťažnom zápase dobre, postrážil si úvod a zápas rozhodol už v prvom polčase po góloch kanoniera Mateja Jeliča a Jakuba Paura. V druhom dejstve dielo dokonali presné zásahy Lukáša Čmelíka a Ernesta Mabouku. "Čaká nás odveta, ktorú pôjdeme tiež určite naplno, lebo chceme jednoznačne postúpiť do druhého predkola," uviedol Jelič. Jeho slová doplnil kapitán Viktor Pečovský: "Pozícia je pre nás výhodná, verím, že nič nepodceníme. Máme natoľko dobré a skúsené mužstvo, že sa nestane nič prekvapujúce. My musíme pozerať na seba, keď zahráme náš štandard, tak postúpime."

Guľa ešte nebude mať k dispozícii českého brankára Aleša Mandousa, ktorý už má podpísanú 2-ročnú zmluvu s MŠK. V 2. predkole ale už bude 23-ročný brankár, ktorý do Žiliny prestúpil z Viktorie Plzeň a minulú sezónu odchytal na hosťovaní v FK Baník Most, na súpiske pre EL.

Zápas v Žiline bude rozhodovať Bardhyl Pašaj z Albánska. Žilina sa v prípade očakávaného postupu stretne v 2. predkole EL s úspešnejším z dvojzápasu medzi KF Renova z Macedónska a FC Dacia Kišiňov z Moldavska. Kišiňov zvíťazil v prvom zápase na pôde Renovy 1:0. "Sledujeme i možného súpera v druhom predkole, chceme byť pripravení. Na zápase Dacie s Renovou bude môj asistent a náš manažér mládeže. Najskôr však musíme zvládnuť zajtrajší duel a potom budeme riešiť nášho prípadného súpera," dodal Guľa. Súboje 2. predkola EL sú na programe 16. a 23. júla.