Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 1, 2014

EL: Ševela po zápase s Hull City: "Chalani pochopili, že hrať sa dá s každým súperom"

ŽILINA (SFZ) - Po zápase 3. predkola Európskej ligy AS Trenčín - Hull City 0:0

 
 
 
 
Trenčania sa lúčia s fanúšikmi po prvom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA AS Trenčín - FC Hull City 0:0. Žilina, 31. júla 2014.

Trenčania ukázali ofenzívnu futbalovú tvár aj v zápase, ktorý sa úrovňou, nasadením a tiež diváckou kulisou približoval "veľkým" duelom. Žiadalo by sa povedať, že historickým. Veď pre Hull City to bol vôbec premiérový zápas v európskych pohárových súťažiach a pre Trenčanov najatraktívnejší súper v doterajšej histórii. Stretnutie skončilo napokon bez gólov, ale aj pri výsledku 0:0 môže ponúknuť futbal divákovi zážitok. Tak tomu bolo aj včera v Žiline. Po zápase zazneli hlasy, že bližšie k víťazstvu boli domáci. Trúfame si povedať, že neboli. Možno mali viac streleckých pokusov a určite podali výkon vzbudzujúci rešpekt a uznanie, tutovku, akú mal Huddlestone, si však nevypracovali. 

Spomínaný stredopoliar so skúsenosťami z Tottenhamu si vzal loptu do rúk krátko potom, čo Čögleyovi unikol na pravej strane obrany rýchly Shane Long a po kontakte v pokutovom území ukázal rozhodca Massa na biely bod. Penaltu najskôr kryl skvelý Volešák a vyrazenú loptu následne poslal Huddlestone z dvoch metrov nepochopiteľne do brvna a nad bránu. "Snažil som sa čakať do poslednej chvíle a nehodiť sa skôr. Našťastie sa mi podarilo loptu vyraziť. Mal som naštudovaných hráčov súpera, ale nakoniec to kopal hráč o ktorom som nevedel nič," povedal na margo chytenej penalty hrdina zápasu Volešák. "Nepovedal by som, že som hrdina, podali sme kolektívny výkon. Šance do odvety sú otvorené, ale stále platí, že favorit na postup je Hull City," povedal v mix-zóne po stretnutí kapitán AS Miloš Volešák

 

Prehrať video

 

Trenčania sa rozbiehali postupne. Prvých desať minút mali evidentne navrch hostia. No tak ako pribúdali minúty, stupňovalo sa aj sebavedomie a herná istota domácich. Čo je najdôležitejšie, Trenčín chcel hrať tak ako je zvyknutý. Útočne, kolmo, dopredu. Keď poslal v 37. minúte Hajradinovič v strede poľa spätnú prihrávku, reakcia trénera Ševelu bola veľavravná. Bolo jasné, že očakával rýchle prebratie lopty, otočku smerom k bráne Hull City a presnú rozohrávku. Hajradinovič spolu s Mišákom odviedli v strede poľa penzum práce. Patrik Mišák sa ocitoval dokonca v dvoch veľmi sľubných príležitostiach. "Chýbalo mi trochu viac šťastia a skúseností. V prvej šanci som zbadal loptu na poslednú chvíľu, pokúšal som si ju ešte spracovať. Pri druhej strele súper v poslednej chvíli stihol zblokovať strelu," komentoval po zápase šance Patrik Mišák. "Keď podáme na ihrisku maximálny výkon, môžeme hrať s každým súperom. Výsledok 0:0 je do odvety dobrý, dôležité je, že sme neinkasovali. Skúsime sa v odvete pobiť o postup. Ak sa nám podarí skórovať, môže to byť zaujímavé," dodal stredopoliar AS Patrik Mišák.

 

Prehrať video

 

S výsledkom 0:0 bol spokojný aj kormidelník Trenčanov Martin Ševela. "Áno, som spokojný, hoci v prvom polčase sme hrali s veľkým rešpektom. V druhom sa hráči presvedčili, že môžu hrať vyrovnanú partiu aj so súperom z anglickej Premier League. Zápas mal parametre hry, akú som si predstavoval. Dostali sme sa aj do gólových šancí a pri troške šťastie sme mohli skórovať. Škoda. No najdôležitejší je poznatok, že chalani sami zistili, že sa nemusia báť nikoho. Ak by premenil Mišák jednu z príležitostí, spokojnosť by bola absolútna," zhodnotil dianie na ihrisku tréner Ševela. Ten nezabudol pochváliť gólmana Volešáka a skvelú atmosféru osemtisícového hľadiska na tribúnach. Smerom k odvete dodal: "Pohárová matematika je jasná, 0:0 je lepší výsledok ako 1:1, či 2:2. Ak by sa nám v Anglicku podarilo skórovať, nikdy nehovor nikdy. Domácich poženie 25-tisícová návšteva, možno na nás vybehnú, možno sa nám otvoria priestory... V takýchto stretnutiach rozhodujú maličkosti. Efektivita je alfou a omegou európskeho futbalu," povedal na záver Martin Ševela. 

 

Prehrať video

 

Odvetný zápas je na programe 7. augusta o 20:15 v Perthe.