Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 21, 2016

EL: Slovan chce v Lotyšsku skórovať

BRATISLAVA (TASR) - Hráči ŠK Slovan Bratislava zabojujú o postup do 3. predkola EL proti FK Jelgava.

 
 
 
 
Na snímke vľavo hráč Slovana Boris Sekulič a Daniils Turkovs z FK Jelgava počas prvého zápasu 2. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 ŠK Slovan Bratislava - FK Jelgava (0:0). Bratislava, 14. júla 2016.

Slovenský vicemajster minulý týždeň na Pasienkoch proti súperovi z Lotyšska aj napriek územnej prevahe nedokázal skórovať, čo "belasí" na Pobaltí plánujú zmeniť. Na odvetu sa víťazne naladili triumfom 1:0 v Senici. "Nálada v tíme je po zisku troch bodov v prvom ligovom kole dobrá. Sme radi za víťazný vstup do súťaže, je to rozhodne povzbudzujúce aj pre ďalšie zápasy. Verím, že z úspešného výsledku a postupu sa budeme radovať aj po štvrtkovom stretnutí v Jelgave," povedal pre web Slovana Vukan Savičevič. Srbský stredopoliar očakáva náročný zápas. "Uvedomujeme si, že nás nečaká jednoduchý zápas. Predpokladám, že Lotyši už nebudú hrať tak defenzívne a bude to otvorenejšie stretnutie. V tom prípade by sme mali mať vpredu viac priestoru, čo by nám mohlo vyhovovať, keďže máme rýchlych krídelných hráčov. Strelený gól bude kľúčom k úspechu," dodal.

Hráči Slovana v prvom stretnutí s Jelgavou nabehali priemerne cez 10,5 kilometra. Lídrom tejto štatistiky bol práve Savičevič, ktorý za 90 minút odbehol vzdialenosť presahujúcu dvanásť kilometrov. "Fyzická stránka je základ, je dôležité byť počas zápasu neustále v pohybe. Podstatnejšie však je, aby sme si v útoku vytvárali viac príležitostí. Popritom musíme zapracovať na efektivite ich premieňania. Kondícia je jedna vec, strelecká efektivita druhá," vravel Savičevič.

Slovanisti v troch súťažných dueloch tejto sezóny ešte neinkasovali, brankár Ján Mucha si zakaždým udržal čisté konto. Gólovo sa zatiaľ presadil iba Seydouba Soumah. Ak "belasí" postúpia cez Jelgavu, o play off EL sa popasujú s úspešnejším z dvojice Omonia Nikózia (Cyp.) - Beitar Jeruzalem (Izr.). V prvom súboji vyhrali Izraelčania 1:0.