Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 23, 2015

EL: Slovan nechce len brániť náskok,Tittel: Nastúpime s dvoma útočníkmi

DUBLIN (TASR) - Futbalisti bratislavského ŠK Slovan nastúpia do odvetného stretnutia 2. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 proti UC Dublin s jednoznačným cieľom vybojovať si postup do ďalšej fázy súťaže

 
 
 
 
Hráči ŠK Slovan Bratislava prichádzajú na tréning na štadióne UC Dublin pred odvetným zápasom 2. predkola Európskej ligy UEFA UC Dublin - ŠK Slovan Bratislava. Dublin, 22. júla 2015.

Hlavný tréner "belasých" Dušan Tittel na stredajšej predzápasovej konferencii deklaroval úmysel hrať útočne a nesnažiť sa len o udržanie výsledku 1:0 z prvého duelu.

"Chceme vychádzať zo zabezpečenej obrany a verím, že sa presadíme aj v útoku. Za ten čas, čo som pri mužstve ako hlavný tréner, sme vonku strieľali viac gólov ako v domácom prostredí. V rovnakom trende chceme pokračovať aj zajtra. Budeme sa musieť vyvarovať zbytočného vylúčenia, ktoré nás stálo veľa síl v prvom súboji v Bratislave. Myslím, že chalani pochopili, že jeden nezmyselný faul by nám opäť mohol skomplikovať situáciu," naznačil taktiku Bratislavčanov ich kouč. V porovnaní s prvým zápasom spred  týždňa mu budú chýbať potrestaný stopér Nicolas Gorosito a zranený defenzívny štít Slobodan Simovič. "Mrzí nás najmä absencia Simoviča, ktorý bol v príprave i v úvode sezóny pre nás veľmi dôležitým hráčom. Na druhej strane som rád, že sa do zostavy vrátil uzdravený Dobrotka. Predstavu o základnej zostave už mám, naše plány by mohlo narušiť už len nečakané zranenie na dnešnom podvečernom tréningu. Prezradím iba to, že budeme hrať s dvoma útočníkmi a jedným z nich bude s určitosťou Adam Zreľák," dodal Tittel.

V Dubline dosahovali denné teploty v porovnaní so Slovenskom polovičné hodnoty. Podľa trénera Slovana to bude jeho zverencom vyhovovať: "Počasie je ďaleko príjemnejšie ako to, ktoré máme teraz doma. Je viac futbalovejšie a ja verím, že chalanom bude vyhovovať. Je pravda, že ihrisko je svojimi rozmermi asi o trochu menšie ako  sú predpísané rozmery, ale aj s tým sa budeme musieť vyrovnať. Podmienky budú pre oba tímy rovnaké," uviedol Tittel.

Útočník Adam Zreľák bol tým hráčom, ktorý svojím gólom v domácom dueli na Pasienkoch zabezpečil Slovanu pred odvetou najtesnejší náskok. Aj jeho potešili priaznivé klimatické podmienky: "Je super, že tu nie je tak teplo ako doma. Som presvedčený, že nám to bude len vyhovovať." Zreľák potvrdil trénerové varovné slová o ďalšom  možnom vylúčení. "Musíme nastúpiť koncentrovane a dať si záležať na tom, aby sme zajtrajší zápas dohrali v plnom počte. Podmienky v Dubline poznáme z videozáznamu. Rešpektujeme prostredie kde hráme a s menším ihriskom sa podľa mňa bez problémov vyrovnáme. Jednoznačne chceme uspieť a postúpiť do 3. predkola," dodal. Írsky druholigista sa v Bratislave prezentoval fyzicky náročným štýlom hry s typickými prvkami ostrovného futbalu. "V prvom zápase sme mali možnosť vidieť, že boli 'hladní'po výsledku, hrali agresívne, spoliehali sa na rýchle konty. Dublin určite potvrdil, že nie je ľahký súper. My však musíme hrať svoju hru, ukázať, že sme kvalitnejší tím a dokázať to aj na ihrisku," burcoval pred odvetou Zreľák, ktorý si po tlačovej konferencii spoločne so spoluhráčmi vyskúšali trávnik na štadióne UCD Bowl na predzápasovom tréningu.

Domáci tím si bol pred odvetou vedomý kvality slovenského súpera, ale na druhej strane mu nechýbalo zdravé sebavedomie. "Čaká nás veľmi ťažký zápas. Asi ešte o niečo náročnejší ako ten prvý na Slovensku, pretože Slovan nás pred týždňom podcenil a som  presvedčený, že rovnakú chybu nebude chcieť zopakovať," uviedol tréner UC Dublin Collie O'Neill a pokračoval: "Súper má veľmi kvalitné mužstvo, technicky vyspelé, hrajú v ňom viacerí reprezentanti. Myslím však, že naše mladé mužstvo má šancu dosiahnuť dobrý výsledok. Pohárová matematika je jasná - musíme streliť najmenej gól. Aj preto sa pokúsime hrať viac dopredu. Len musíme byť lepší a kľudnejší na lopte, pretože v prvom zápase sme viaceré herné situácie riešili zbrklo a bez myšlienky aj napriek tomu, že sme mali dostatok času niečo vytvoriť. Nesmieme však ako prví inkasovať, pretože potom sa nám manko bude dobiehať len veľmi ťažko."

Kapitán študentov z Dublinu Robbie Benson označil duel so Slovanom za zápas roka. "Bude to pre nás veľký zápas, už sa na to veľmi tešíme. Kapacita štadióna je 1400 miest, malo by byť vypredané. Už v Bratislave sme hrali s favorizovaným súperom vyrovnané stretnutie. Ak by ste mi pred prvým zápasom povedali, že výsledok bude 0:1, tak to beriem, ale vzhľadom na priebeh duelu som bol  nahnevaný, že sme neskórovali. Určite predvedieme naše maximum a ak budeme mať aj šťastie, môžeme uspieť," nechal sa počuť Benson.

Štvrtkový duel má úvodný výkop o 18.00 h miestneho času (19.00 SELČ), ako hlavný rozhodca ho povedie Ognjen Valjič z Bosny a Hercegoviny.