Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 19, 2015

EL: Tréner Guľa pred duelom s Athleticom Bilbao: "Ofenzíva nás posunula do play-off, zostaneme jej verní"

ŽILINA (SFZ/PETER ZEMAN) - MŠK Žilina sa bude spoliehať v úvodnom zápase play-off EL proti Bilbau na ofenzívu. Tréner Guľa: "Nemôžeme od chlapcov chcieť, aby prekopali za štyri dni princípy a hrali niečo iné ako je zvykom. Aj proti Bilbau nastúpime s akcentom na odvahu"

 
 
 
 
Tréner MŠK Žilina Adrián Guľa (vľavo) a kapitán mužstva Viktor Pečovský počas tlačovej konferencie MŠK Žilina pred prvým zápasom play off Európskej ligy UEFA 2015/2016 MŠK Žilina - Athletic Club Bilbao. Žilina, 19. augusta 2015.

Futbalová Žilina je v očakávaní futbalového sviatku. Dva roky koncepčnej práce pod vedením trénera Adriána Guľu priniesla prvé ovocie v podobe účasti MŠK v play-off Európskej ligy UEFA. V ceste do skupinovej fázy stojí čerstvý premožiteľ slávnej Barcelony v súboji a španielsky Superpohár - Athletico Bilbao. "Sme v procese dlhodobého budovania mužstva, od prvého dňa vieme kam smerujeme, poznáme výzvy a na tom nič nemení ani súper zvučného mena. Nemôžeme od chlapcov chcieť, aby prekopali za štyri dni princípy a hrali niečo iné, ako je zvykom. Aj proti Bilbau nastúpime s akcentom na odvahu. Ofenzíva nás posunula do play-off, nič na našom myslení nebudeme meniť," povedal na dnešnej tlačovej besede lodivod Žiliny Adrián Guľa.

Do boja o európske poháre vyrukuje žilinský kouč s takmer kompletným kádrom. "Mabouka absolvoval celý predzápasový tréning, neviem s určitosťou potvrdiť, či bude do zápasu fit, ale máme k dobru ešte tridsaťdva hodín, uvidíme. Zložitejšia je situácia s Mihalíkom. Jeho štart pre silne narazené koleno je veľmi otázny, pre karty určite nemôžeme počítať so Špalekom," komentoval aktiálny stav kádra tréner Guľa.

Kapitán mužstva Viktor Pečovský zažil na žilinskom štadióne na vlastnej koži ako chutí víťazstvo proti Španielsku. Teraz stojí pred ním ďalší španielsky súper. "Na takéto stretnutie sa musí tešiť každý hráč, najmä pre mladých chlapcov to bude životný zápas. Bilbao zdolalo Barcelonu 4:0, no už pred žrebom sme vedeli, že nás čaká mimoriadne kvalitný tím. Futbal je krásny aj preto, že vie priniesť prekvapenia, ja verím, že aj po tomto zápase budem mať so Španielmi pozitívnu bilanciu," povedal zástupcom médií Viktor Pečovský.

Atletico Bilbao postúpilo do play-off EL v 3. predkole cez azerbajdžanský Inter Baku po výsledkoch 2:0 doma a remíze 0:0 vonku. "Vychádzal som aj z tohto zápasu, Španieli v odvete kontrolovali náskok z prvého duelu a zaslúžene postúpili. My máme voči súperovi rešpekt, ale sústredíme sa na seba, na náš výkon. Budem spokojný, ak vypredaný štadión odprevadí hráčov do kabín búrlivým potleskom. To by znamenalo, že chlapci odviedli na ihrisku všetko. Môžem povedať, že sme odhodlaní ísť pred plnými tribúnami naplno a veríme v úspešný výsledok," dodal na záver tréner MŠK Žilina Adrián Guľa.

Prvý zápas play-off Európskej ligy je na programe zajtra (20.8.) o 20:15, hlavným arbitrom zápasu je Rumun Ovidiu Hategan.