Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 23, 2015

EL: Trnava do Belfastu bez viacerých hráčov základu, no s cieľom postúpiť

BELFAST (TASR) - Slovenskému futbalovému klubu FC Spartak Trnava budú v odvete 2. predkola Európskej ligy UEFA 2015/2016 proti severoírskemu Linfieldu chýbať viacerí dôležití hráči základnej zostavy. Napriek tomu chcú "bílí andeli" po triumfe 2:1 v prvom zápase na pôde súpera uhrať postupový výsledok

 
 
 
 
Tréning futbalistov FC Spartak Trnava pred odvetným duelom 2. predkola Európskej ligy na ihrisku Linfield FC. Belfast, 22. júla 2015.

Výpadky v tábore Spartaka sa týkajú stredu poľa i dôležitých postov v obrane. V nominácii na odvetný duel, ktorý sa uskutoční v belfastskej Windsor Arene, chýbajú pre svalové problémy stopér Boris Godál, pre bolesti v kolene krídelník Ivan Schranz. Brazílčan Cleber Nascimento má zlomenú kostičku v nohe a je dlhodobo mimo hry, pripravený nie je po dlhodobom zranení ani Srdjan Grabež. "Ďalší obranca Miloš Nikolič videl v prvom stretnutí červenú kartu a musí si odstáť dištanc na jeden duel. Návrat Mareka Janečku sa sfinalizoval až po uzavretí súpisky pre druhé predkolo EL, preto pocestuje do Severného Írska iba v úlohe diváka," informoval klubový web Spartaka.

Tréner Juraj Jarábek vzhľadom na výpadky viacerých hráčov povolal do tímu trojicu z juniorky – stredopoliarov Martina Košťála, Christiána Steinhübela a Erika Jirku. Tešiť ho môže, že napriek časovej tiesni sa klubu podarilo vybaviť víza pre bosnianskych legionárov Harisa Harbu a Emira Haliloviča. "Naše poďakovanie patrí zástupcovi britskej ambasády pánovi Horváthovi ako aj riaditeľovi Únie ligových klubov Michalovi Mertinyákovi, ktorí nám pri vybavovaní podkladov výrazne pomohli," uviedol pre spartak.sk marketingový manažér Marián Černý, ktorý vycestoval s hráčmi riešiť vec do Varšavy.

Andeli poletia na Ostrovy v stredu o 14.00 z Piešťan. Po stretnutí výprava prespí noc v Belfaste, na Slovensko sa vráti opäť do Piešťan v piatok po 17.00. Už v nedeľu o 19.00 potom Spartak odohrá druhé kolo domácej ligy v Dunajskej Strede.

V prípade postupu čaká zverencov trénera Juraja Jarábka buď PAOK Solún alebo Lokomotiva Záhreb. Grécky klub v zostave so slovenským reprezentantom Róbertom Makom prehral na pôde súpera 1:2, o jediný presný zásah hostí sa postaral práve Mak. "Prial by som si PAOK, s ním by to bolo určite atraktívnejšie. V prípade, že postúpime, však obaja súperi budú mať svoju kvalitu. Lokomotiva Záhreb je prakticky bázou Dinama, ktorý má svoju silu. Oba tímy sú kvalitné, ale najskôr musíme postúpiť a potom počkať na výsledok ich vzájomného zápasu," uviedol pre TASR Jarábek.

Duel Linfield - Spartak má výkop o 20:45 SELČ, povedie ho luxemburský rozhodca Laurent Kopriwa.