Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 4, 2016

EL: Trnava je podľa Karhana vo výbornej pozícii

TRNAVA (TASR) - Tréner futbalistov trnavského Spartaka Miroslav Karhan vyhlásil, že jeho tím sa pred odvetou 3. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 nachádza vo veľmi dobrej východiskovej pozícii. "Bílí andeli" zvíťazili minulý štvrtok vo Viedni nad favorizovanou Austriou 1:0 po obetavom výkone, ktorý im dáva veľké šance na postup do play off.

 
 
 
 
Trnavčania nastúpia do odvety s jednogólovým náskokom po víťazstve 1:0 vo Viedni. Na snímke vpravo hráč Trnavy Ivan Schranz a hráč Austrie Tarkan Serbest v prvom zápase 3. predkola EL Austria Viedeň – Spartak Trnava. Viedeň, 28. júla 2016.

"Východisková pozícia je veľmi dobrá, lepšia, akú sme sami očakávali. Chlapcom som povedal, že sa mi splní sen, keď budú chodiť ľudia na ich zápasy a nie kvôli súperovi. Vyzerá to tak, že zajtra bude vypredaný štadión, čo je ich zásluha. Cítime, že máme veľkú šancu postúpiť ďalej. Verím, že chalani sú správne 'nažhavení' a všetci spolu sa budeme zajtra večer tešiť z postupu," povedal Karhan na predzápasovej tlačovej konferencii. Kormidelník Spartaka verí, že okrem laborujúceho krajného obrancu Petra Čögleya bude mať k dispozícii kompletný káder. "Dúfam, že aj Loic Gagnon sa dnes zapojí do tréningu a bude pripravený nastúpiť. Čo sa týka zostavy, predstavu o jej zložení mám, ale nechám si ju pre seba. Isté je, že na ľavom kraji obrany nastúpi Denis Horník namiesto Matúša Čonku, ktorý hral v Ružomberku po hernom výpadku," prezradil Karhan.

Jeho zverenci sa v druhej konfrontácii s rakúskym tímom budú môcť spoľahnúť na takú podporu fanúšikov, aká na Slovensku nemá obdobu. Po vyše 16.000 kusoch vstupeniek sa len tak zaprášilo a priaznivci domáceho tímu avizujú pravé "trnavské peklo". "Futbal sa hrá pre ľudí. V Trnave platí, že keď sa dosiahne séria štyroch-piatich dobrých výsledkov, záujem fanúšikov o zápasy rapídne stúpne. Teraz je na nás, aby sme túto pozitívnu eufóriu udržali a aby trvala čo najdlhšie. Myslím, že pre hráčov je to veľká motivácia," poznamenal Karhan, ktorý podľa vlastných slov nebude hráčom vštepovať do hláv remízový scenár: "Aj keď vieme, že by nám nerozhodný výsledok stačil na postup. My sa však budeme snažiť o víťazstvo. Austria si ako celok zaslúži rešpekt a pozornosť. Nesmieme proti nej urobiť toľko chýb ako v Ružomberku. Bolo by chybou zamerať sa na len na jedného či dvoch hráčov súpera."

Za hráčsku kabínu predstúpil pred novinárov na tradičnej predzápasovej tlačovej konferencii Ivan Schranz, ktorý očakáva náročný zápas. "Asi najťažší v tejto sezóne. Snažili sme sa naň dobre pripraviť. Nebudeme len brániť, pretože tréner nás vedie k tomu, aby sme do každého zápasu išli s cieľom vyhrať. Príde plný štadión, čo je skvelá správa, ale zároveň to vnímame aj ako veľkú zodpovednosť," uviedol 22-ročný rýchlonohý krídelník. Spartak si môže zopakovať účasť v play off EL zo sezóny 2014/2015. Vtedy tím trénera Juraja Jarábka podľahol v Zlatých Moravciach švajčiarskemu FC Zürich 1:3, v odvete remizoval 1:1 a do skupinovej fázy sa neprebojoval.

Výprava Austrie neprišla do "malého Ríma" v porazeneckej nálade. "V predošlých zápasoch sme si dokázali vytvoriť veľa šancí. Svedčí to o tom, že sa snažíme niečo na ihrisku vymyslieť a hráme dobre, akurát sa na nás nalepila smola. Som ale presvedčený, že v Trnave môžeme vyhrať. Dôležité bude, aby sme premenili naše šance a udržali si čisté konto," citoval klubový web trénera "fialiek" Thorstena Finka.

Do Trnavy sa chystá približne 500 fanúšikov rakúskeho tímu, ktorých budú od hraničného priechodu Kittsee sprevádzať slovenskí policajti. Hostia očakávajú búrlivú atmosféru na tribúnach, na tú však sú zvyknutí. "Aj na EURO 2016 vo Francúzsku sme boli neustále pod dohľadom polície. My hráči sa na hlučnú kulisu tešíme, zároveň však dúfame, že všetko prebehne v duchu fair play," dodal brankár a kapitán Austrie Robert Almer.

UEFA zverila zápas FC Spartak Trnava - FK Austria Viedeň chorvátskemu hlavnému rozhodcovi Ivanovi Bebekovi, ktorému budú na čiarach pomáhať asistenti Tomislav Petrovič a Miro Grgič. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na Dvojke a ORF. Žreb play off EL sa uskutoční v piatok 5. augusta o 13.00 SELČ vo švajčiarskom Nyone, zápasy tejto fázy sú na programe 18. a 25. augusta.