Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2015

EL: Vittek je späť – a strieľa góly

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Po ôsmich mesiacoch sa Róbert Vittek vrátil na futbalové trávniky: 23. novembra hral ligový zápas s Myjavou, na ďalší musel čakať 228 dní

 
 
 
 
Róbert Vittek (prvý zľava) opäť na futbalovom trávniku, v boji s hráčmi gibraltárskeho College Europe (3:0).
Bratislava, 9. júla 2015.

Vo štvrtok nastúpil v základnej zostave Slovana v ovete 1. predkola Európskej ligy proti tímu College Europe. Odohral 75 minút, premenil pokutový kop... Potešil sa z postupu a úplne prirodzene čelil novinárskym otázkam, ani počas viacmesačnej pauzy si neodvykol odpoveď na ne.

"Moja hra nebola ideálna, ale verím, že sa budem opäť zlepšovať. Som rád, že sme vyhrali a že som strelil gól," začal Vittek s pohľadom na čerstvý duel. A potom rozmenil na drobné, v čom cítil rezervy v porovnaní so svojím optimom. "Herná prax mi logicky chýba, to sa oklamať nedá, cítil som dlhú, mnohomesčnú pauzu. Psychicky je fajn, že som strelil gól, nie je podstatné, že z penalty."

Na otázku, ako bízko či ďaleko je súčasný Slovan od toho lanského, ktorý sa prebil až do skupinovej fázy Európykej ligy, najlepší reprezentačný kanonier odpovedal: "Toto mužstvo je kvalitnejšie, ale potrebuj čas na zohratie. Verím, že každým zápasom sa to bude zlepšovať a budeme robiť radosť divákom. A s trochou šťastia sa môžeme dostať do skupiny, ako vlani. A tam hrať lepšie..."