Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2013

EL: Žilinčania do odvety s trojgólovým náskokom

ŽILINA (TASR) - Kouč Žiliny Guľa pred domácou premiérou: "Mali by sme to zvládnuť"

 
 
 
 
Na štadióne MŠK Žilina sa konala tlačová konferencia pred odvetným zápasom I. predkola UEFA Európskej ligy medzi MŠK Žilina - FC Torpedo Kutaisi. Na tlačovej konferencii sa zúčastnili tréner Adrián Guľa (vľavo) a kapitán tímu Jozef Piaček (vpravo). 10. júl 2013, Žilina.

Po veľmi sľubnom víťazstve 3:0 v úvodnom zápase 1. predkola Európskej ligy 2013/2014 na ihrisku Torpeda Kutaisi sa od futbalistov MŠK Žilina očakáva hladký postup do ďalšej fázy. Tréner "šošonov" Adrián Guľa však pred štvrtkovou odvetou brzdil prehnaný optimizmus. 

Žilinčania minulý týždeň na pôde gruzínskeho klubu ukázali, že sú jednoznačne lepším a futbalovejším mužstvom. No aj keď sa môže zdať, že o postupujúcom je už rozhodnuté, pod Dubňom nechce nikto nič podceniť. "Myslím si, že by sme to mali zvládnuť. Aj keď očakávam, že Kutaisi bude v odvete riskovať a dá do toho ešte viac ako v prvom zápase. Musíme byť veľmi pozorní," povedal na stredajšej tlačovej konferencii tréner Guľa. "Chceme byť kvalitní v defenzíve, postrážiť si všetky dôležité situácie, potom využiť príležitosti a rozhodnúť zápas vo svoj prospech." 

Pre nového trénera Žiliny bude tento zápas zároveň premiérou na domácom štadióne. "Nezáleží na tom, koľko ľudí príde. Ja si želám dobrý výkon a dobrú prácu hráčov na ihrisku. Ak ukážeme kvalitný futbal a urobíme výsledky, verím, že ľudia si cestu na štadión nájdu," reagoval Guľa. 

Špeciálny recept na víťazstvo nemá, no načrtol ho so svojím mužstvom už v Gruzínsku. Doma v Žiline nechce vidieť zo strany svojich zverencov žiadne poľavenie. "Zápas nebudú rozhodovať presné prihrávky alebo pekné ďalekonosné strely. Rozhodne bojovnosť. Pripravujeme hráčov na to, aby na ihrisku bojovali na maximum, aj keď sa zdá, že postup nám už nemôže uniknúť. Ešte nie je rozhodnuté," vysvetlil žilinský kormidelník. 

Podobne to vidí aj hráčska kabína, za ktorú sa vyjadril kapitán Jozef Piaček: "Uvedomujeme si, že sme ešte len na polceste. Na postup potrebujeme ešte jedno víťazstvo. Všetci sa na zápas tešíme a verím, že ho zvládneme k spokojnosti." 

Odvetný zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA medzi MŠK Žilina a FC Torpedu Kutaisi je na programe vo štvrtok 11. júla o 17.30 h.