Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 5, 2015

"Holanďan" Rusnák bojuje na dvoch frontoch

LIBEREC (SFZ/PETER ZEMAN) - Rusnákov Groningen vybojoval v 3. kole v Liberci bod a je v hre o postup. Reprezentačný stredopoliar slovenskej 21-ky prispel k výhre Slovákov nad Holandskom a proti "Oranjes" chce uspieť aj v Myjave.

 
 
 
 
Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Albert Rusnák v drese holandského FC Groningen. Tilburg, 17. októbra 2015.

Holandský Groningen vydoloval na štadióne U Nisy v zápase 3. kola proti domácemu Slovanu Liberec cenný bod. V dramatickej koncovke najskôr holandský tím inkasoval, no v nadstavenom čase skóroval z penalty a udržal sa v hre o postup zo skuinovej fázy Európskej ligy. "V druhom polčase sme po zlepšenom výkone siahali na víťazstvo, ale po inkasovanej červenej karte, sme sa zamerali na bezgólový výsledok. Keď domáci strelili tri minúty pred koncom gól, pokúsili sme sa vrhnúť aj v oslabení všetky sily do útoku a ako vidíte, podarilo sa," komentoval Albert Rusnák dianie na ihrisku v mix-zóne libereckého štadióna.

Pre Groningen tak stále tlie nádej na postup. Dnes sa predstaví opäť proti Libercu v domácom zápase 4. kola EL. "Do karát nám hrá víťazstvo Bragy v minulom kole nad Marseille. Na konte máme síce iba bod, ale pred nami sú dva domáce zápasy. Ak v nich uspejeme, môžeme pomýšlať an na postup. Spoliehať sa budeme aj na fanúšikov. Tisícka pricestovala v 2. kole do Bragy, v Liberci sme mali takmer domáce prostredie, isto nám pomôžu aj doma. Nevzdávame sa," hovoril s úsmevom po zápase minulého kola špílmacher FC Groningen. 

Zdravé sebavedomie na trávniku ukázal v kľúčovom momente stretnutia, kedy rozhodca ukázal v nadstavenom čase na biely bod pokutového kopu. Loptu si vzal do rúk striedajúci Danny Hoesen, z rúk mu ju bral Rusnák. "Nie sme na penalty určení, veril som si. Spoluhráč má formu a ubezpečil ma, že premení. Nakoniec, nemal som dostatočne veľké kolíky a v zápase som sa párkrát pošmykol. Dôležité je, že sme vyrovnali." Dodajme, že Hosen premenil penaltu nadvakrát, keď vyraznú loptu dokázal dopraviť do siete až z dorážky...

21-ročný rodák z Vyškova sa v holandskom futbale udomácnil, v zeleno-bielom drese zúročuje tiež predchádzajúce skúsenosti z predošlého hosťovania v SC Cambuur. V drese slovenskej 21-ky sa mu podaril husársky kúsok. Holandských rovesníkov dokázal zdolať na ich pôde dvakrát. Najskôr s tímom Ivana Galáda triumfoval v minulej kvalifikácii v Tilburgu (1:0) a to isté zopakoval aj v nedávnom zápase pod vedením trénera Hapala v Nijmegene (3:1). "Víťazstvá urobili nášmu tímu v Holandsku dobré meno. Do Groningenu pricestoval po zápase tréner súpera a prehru preberal aj s dvomi mojimi spoluhráčmi a jeho zverencami v tíme do 21 rokov. Mne samému povedal, že sme boli po každej stránke lepší a zaslúžene sme vyhrali."

Slováci narazia na rovnakého súpera aj budúci týždeň v Myjave. O dôležitosti zápasu pre ďalší vývoj kvalifikácie netreba diskutovať. "Po prehre v Bielorusku potrebujeme bezpodmienečne bodovať. Duel s Cyprom sa niesol v nervóznejšom duchu, no vyhrali sme. Prvé tri body nás povzbudili a v Nijmegene sme predviedli dobrý futbal. Určite sa budeme schádzať pred domácim zápasom s Holandskom v lepšej nálade ako pred zápasom na pôde súpera," dodal na záver libereckého stretnuia s úsmevom Albert Rusnák.