Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 22, 2013

Pavel Vrba priviedol Plzeň do osemfinále EL, na Slovákov v drese Viktorky nedá dopustiť

PLZEŇ (SFZ) – Rozhovor s trénerom Pavlom Vrbom po odvetnom zápase EL Viktoria Plzeň – SSC Neapol (2:0).

 
 
 
 
Tréner Pavel Vrba po zápase EL Viktoria Plzeň - SSC Neapol (2:0) v mixzóne v Doosan Arene. 21. február 2013, Plzeň.

Na začiatku to mal byť pokus cez Neapol postúpiť. Z pokusu sa stala napokon jasná záležitosť.

"Odohrali sme dva zápasy so skóre 5:0. Tak výraznú prevahu sme však nemali. Súper bol lepší v držaní lopty, my sme boli trpezliví a efektívni. Nakoniec to prinieslo ovocie v podobe postupu."

Teší vás viac tých päť strelených gólov, alebo nula v kolónke obdržaných gólov?

"Som tréner ktorí preferuje ofenzívu, takže viac ma teší tých päť gólov v sieti Neapole. V Žiline sme v jednej sezóne strelili 99 gólov, rád na to spomínam a  v podobnom duchu sa prezentuje aj súčasná Viktorka v Európskej lige."

Ako hodnotíte výkony Slovákov?

"Matúš Kozáčik bol v oboch zápasoch fantastický. Začal pravidelne chytať na jeseň a podáva stabilne výborné výkony. Čišovský je hráč na ktorom stojí naša defenzíva. Navyše je konštruktívny a platný pri štandardných situáciách. Marek Bakoš odviedol v oboch zápasoch dôležitú prácu, pripravil priestor pre Tecla, ktorý prišiel na ihrisko oddýchnutý a zúročil to, čo oddrel predtým Marek. Michal Ďuriš sa dáva po zranení v medzištátnom zápase s Belgickom dohromady. Dnes bol na lavičke za odmenu, patrí do základnej dvanástky-trinástky kádra pre zápas. Mal len smolu, že sa zranil."

Marek Bakoš sa aj dnes dostal do šancí, ale zatiaľ ho obchádza strelecké šťastie..

"Mal dve šance. V prvom polčase z malého vápna neúspešne tečoval strieľanú loptu tesne mimo bránky, v druhej šanci pri hlavičke mal priestor a nebol atakovaný. Mareka si vážim pre jeho skromnosť a naďalej platí, že je veľmi dôležitou súčasťou tímu."

Ako veľmi chýbal súperovi Marek Hamšík?

"Hamšík bol výrazný po príchode na ihrisko v prvom zápase. Povedal by som, že najlepší hráč na ihrisku. Áno, keď bolo jasné že nepricestuje na odvetu, bola to pre nás výhoda."

Ani dva zápasy nestačili hviezdnemu strelcovi Edinsonovi Cavanimu aby vám strelil gól...

"Neprekonal slovenského brankára a slovenského stopéra, takže tip pre reprezentačného trénera – až bude Slovensko hrať proti Uruguaju, treba nominovať Kozáčika a Čičovského (smiech)... Teraz vážne. samozrejme nechcem radiť na diaľku slovenským trénerom. Pravdou je, že všetci slovenskí  futbalisti sú pre mužstvo prínosom a som rád, že ich mam v mužstve."

V osemfinále Európskej ligy vás čaká Fenerbachce Istanbul. Ako vidíte šance proti Turkom?

"Je to výzva. Najprv si potrebujem naštudovať videomateriál  z posledných dvoch zápasov súpera  proti BATE Borisov. Pred dvomi rokmi sme začali púť v pohárovej Európe proti úhlavnému súperovi Fenerbachce – proti Besiktasu. Vtedy sme vypadli, teraz sa pokúsime pomstiť za Besiktas a postúpiť. Kvalitu na to máme, ak bude s nami šťastie, môže sa nám podariť túto métu zdolať."