Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 1, 2013

Žilina odštartuje novú sezónu v gruzínskom Kutaisi

ŽILINA (mskzilina.sk) - Z predsezónnej tlačovky klubu MŠK Žilina

 
 
 
 
Mediálny manažér Roman Grešo, tréner Adrián Guľa, kapitán Jozef Piaček a športový manžér Karol Belaník na tlačovej besede MŠK Žilina pred začiatkom novej sezóny. Žilina, 1. júl 2013

Futbalisti MŠK Žilina po krátkej letnej príprave už v pondelok 1. júla večer odlietajú z poľského mesta Katowice na prvý súťažný zápas sezóny 2013/2014 do Gruzínska. V ňom v úvodnom súboji 1. predkola Európskej ligy UEFA budú čeliť gruzínskemu FC Torpedo Kutaisi.

Času naozaj nebolo veľa, ale na to sme boli pripravení. Preto sme sa snažili pracovať naplno od prvej sekundy prípravného obdobia," povedal v pondelok na úvod oficiálnej predsezónnej tlačovej konferencie tréner Adrián Guľa a pokračoval: "Na novú sezónu, ale aj na najbližší zápas sme sa pripravovali najmä prostredníctvom videoanalýzy alebo mentálnej prípravy hráčov tak, aby sme dosiahli hernú koncepciu, ktorá je naším cieľom a filozofiou do najbližšieho obdobia. Verím, že sa nám naše myšlienky podarí naštartovať a realizovať od začiatku, tak aby to fanúšikovia aj vedenie klubu cítili."

Svojho najbližšieho súpera v Európe Žilinčania mohli sledovať počas letnej prípravy, Gruzínci odohrali prípravné zápasy proti Košiciam aj Podbrezovej. "Jedna vec je príprava, iná vec je Európska liga. Vieme, že tento súper je pre nás zdolateľný. Musíme však dobre pracovať a v praxi zvládnuť rôzne možno krízové situácie, ktoré počas celého dvojzápasu môžu nastať. Chlapci sú motivovaní a tešia sa na túto výzvu," uviedol tréner Guľa. Už tento zápas berie Žilina ako prvú skúšku novej nastolenej klubovej filozofie, ktorá je o zatraktívnení herného štýlu a postupnom vštepovaní víťaznej mentality do kabíny. V úlohe akéhosi papierového favorita však "žlto-zeleníi" tlak ani strach zo zlyhania nepociťujú. "Nemáme strach, tešíme sa na to. Sme pripravení tvrdo pracovať a veríme, že to všetko zvládneme k našej spokojnosti," skonštatoval tréner MŠK Žilina.

Žilinský realizačný tím má najbližšieho súpera zmapovaného: "V Kutaisi majú skúseného španielskeho trénera, ktorý prešiel akadémiou v FC Barcelona, a preto vštepuje ich herný štýl aj svojim zverencom. Mužstvo hrá slušný kombinačný futbal s prečísleniami v stredovej zóne. Vieme však, že je to aj zraniteľné mužstvo. Pred našich hráčov postavíme spôsob hry, ktorým môžeme tohto súpera poraziť. Jedna vec je však niečo hráčom povedať a niečo iné je, ako to oni zoberú a ako to budú demonštrovať na ihrisku," vysvetlil kormidelník "žlto-zelených".

V Gruzínsku zažije zaujímavú premiéru v úlohe nového kapitána tímu obranca Jozef Piaček, ktorého si jednohlasne zvolilo mužstvo aj realizačný tím. "Je to pre mňa veľká výzva. Za niekoľko rokov v tomto klube som sa mohol učiť od skúsených kapitánov ako Róbert Jež, Miroslav Barčík či Zdeno Štrba. Verím, že som sa od nich naučil všetko potrebné a budem schopný tomuto mužstvu pomôcť na ihrisku aj mimo neho," povedal novopečený kapitán MŠK Žilina.

Na prvý zápas sezóny, v ktorom v netradičnom prostredí môžu hráčsku kabínu čakať rôzne nástrahy ako problém s pitnou vodou, alebo kvalitou stravy, sú Žilinčania pripravení: "Sme profesionáli a takéto vedľajšie okolnosti príliš neriešime. Ideme tam hrať futbal a uspieť. Veríme, že už tento zápas nám nastaví zrkadlo, ktoré ukáže, že sa od týchto základov budeme môcť odraziť do ďalšieho priebehu sezóny a do budúcna," reagoval Jozef Piaček.

Do Gruzínska necestujú zranení hráči Gergel a Ricardo Nunes. Výprava sa vráti z Kutaisi do Žiliny v sobotu, v dopoludňajších hodinách. Prvý zápas 1. predkola Európskej ligy UEFA na pôde gruzínskeho FC Torpedo Kutaisi odohrajú Žilinčania vo štvrtok 4. júla o 19:00 SELČ. Odveta v Žiline je na programe o týždeň neskôr 11. júla o 17:30.

Káder 22 hráčov MŠK Žilina, ktorí odcestujú do Kutaisi:

Brankári: Martin Dúbravka, Patrik Le Giang

Obrancovia: Vladimír Leitner, Ernest Mabouka, Jozef Piaček, Serge Akakpo,  Andrej Kadlec, Denis Vavro,  Ali Ceesay

Stredopoliari:  Michal Škvarka, Jakub Paur, Miroslav Káčer, Babatounde Issiaka Bello, Viktor Pečovský, Róbert Pich, Adam Žilák, Michal Mravec

Útočníci: Dávid Guba, Tomáš Majtán, Jaroslav Mihalík,  René Dedič, Marek Zuziak