Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 24, 2013

Žreb EL: Žilina - Kutaisi, Trenčín - IFK Göteborg, Senica - Podgorica/Fehérvár

NYON (SITA) - Futbalisti MŠK Žilina v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 proti gruzínskemu Torpedo Kutaisi. Žreb 2. predkola prisúdil AS Trenčín švédsky IFK Göteborg, FK Senica sa stretne s víťazom zápasu FK Mladost Podgorica - Videoton Fehérvár.

 
 
 
 
Žreb prvých dvoch predkôl futbalovej Európskej ligy 2013/2014. Nyon, 24. jún 2013.

Futbalisti MŠK Žilina sa v 1. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 stretnú s hráčmi gruzínskeho tímu Torpedo Kutaisi. Rozhodol o tom dnešný popoludňajší žreb vo švajčiarskom Nyone, sídle Európskej futbalovej únie (UEFA). "Šošoni" figurovali medzi nasadenými mužstvami a bolo už vopred zrejmé, že ich súperom bude tím z menej futbalovo exponovanej krajiny. Prvý súboj o postup do 2. predkola sa uskutoční 4. júla v Gruzínsku, odveta je na programe o týždeň neskôr 11. 7. pod Dubňom. 

V prípade, že MŠK Žilina postúpi do 2. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA 2013/2014, zmeria si sily so slovinským tímom Olimpija Ľubľana. Prvý zápas by odohral 18. júla na pôde súpera, odveta o týždeň neskôr 25. 7. pod Dubňom. 

Reakcie z tábora Žiliny na žreb 1. predkola

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Je to zaujímavý súper, pred nami je veľká výzva, v ostatnej sezóne domácej súťaže skončili na treťom mieste. Urobíme všetko pre to, aby sme sa dobre pripravili." 

Tomáš Majtán (útočník Žiliny): "Nečaká nás nič ľahké, pamätám si ešte na zápasy Banskej Bystrice proti gruzínskym súperom. Budeme sa musieť vyrovnať aj s veľkým teplom v Gruzínsku, ale verím, že to zvládneme a domov si privezieme výsledok, ktorý by nám dal šancu v odvete."

Viktor Pečovský (stredopoliar Žiliny): "V 1. predkole je veľa takýchto súperov a je na nás, aby sme to zvládli. Sme miernejším favoritom a odovzdáme maximum, aby sme postúpili."


Futbalisti FK Senica sa v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 stretnú s postupujúcim z dvojzápasu 1. predkola medzi čiernohorským FK Mladost Podgorica a maďarským tímom Videoton Fehérvár.  

Klub zo Záhoria figuroval medzi nenasadenými mužstvami. Prvý súboj o postup do 3. predkola sa uskutoční 18. júla na Záhorí, odveta je na programe o týždeň neskôr 25. 7. na pôde súpera.

Viktor Blažek (prezident FK Senica): "Pokiaľ ide o žreb, obstáli sme celkom dobre, mohli sme dostať aj náročnejších súperov - Sturm Graz, Levski Sofia, FC Utrecht alebo Anorthosis Famagusta. Fehérvár bude v dvojzápase proti Podgorici favoritom. Ak by postúpil maďarský zástupca, vyhovovalo by nám to z hľadiska vzdialenosti. Lepšie by bolo, ak by sme prvé stretnutie odohrali na ihrisku súpera, začíname však doma a tešíme sa na vzájomné merania síl."


Futbalisti AS Trenčín v 2. predkole Európskej ligy UEFA 2013/2014 nastúpia proti švédskemu tímu IFK Göteborg. Prvý súboj o postup do 3. predkola sa uskutoční 18. júla na severe Európy, odveta je na programe o týždeň neskôr 25. 7. na slovenskej pôde.

Ľuboš Nosický (tréner Trenčína): "Je to celkom zaujímavý žreb, dostali sme atraktívneho súpera, veľmi sa na tento dvojzápas tešíme. S cestovaním by nemal byť zásadný problém. O kvalite tímu ešte nemám žiadne informácie, keď ich získam, uvidíme, aké sú naše šance. Do domácej odvety si chceme určite priviesť dobrý výsledok, aby aj druhý duel bol zaujímavý. Určite sa pobijeme o postup a necháme na ihrisku všetky svoje sily, aby sme dôstojne reprezentovali slovenský futbal."