Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 17, 2012

FIFA vyzýva Brazíliu na urýchlené prijatie zákonov pre MS 2014

BRASILIA (SITA/AFP) - Brazílsky kongres by mal odhlasovať viacero špeciálnych úprav vzťahujúcich sa na ceny vstupeniek, sankcie za predaj pirátskych výrobkov či zrušenie zákazu predaja alkoholu na štadiónoch

 
 
 
 
Generálny sekretár FIFA Jérome Valcke počas tlačovej konferencie k prípravám na MS 2014. Brazília, 16. januára 2012.

Generálny sekretár Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jérome Valcke opäť raz urgoval schválenie brazílskych zákonov pre majstrovstvá sveta v roku 2014. "Uvedomujem si, že zrod každého zákona si vyžaduje istý čas. Sme k nemu opäť o niečo bližšie. Deväť mesiacov ubehlo a my sme pripravení na prijatie," povedal Valcke počas svojej ďalšej návštevy u organizátorov MS 2014.

Brazílsky kongres by mal odhlasovať viacero špeciálnych úprav vzťahujúcich sa na ceny vstupeniek, sankcie za predaj pirátskych výrobkov či zrušenie zákazu predaja alkoholu na štadiónoch. Viaceré zo súčasných zákonov sa líšia v závislosti od štátov, iné sú súčasťou balíka, ktorý stimuloval hospodársky rast krajiny. Niektorí zákonodarcovia preto odmietajú ultimáta FIFA ako zásah do suverenity štátu, medzi nimi aj bývalý brazílsky futbalový reprezentant Romário. FIFA oponuje, že Brazília vedela o týchto podmienkach, keď podpisovala zmluvu o organizácii MS. Podobné vraj akceptovali Nemci v roku 2006 a Juhoafričania v roku 2010.

"Od kongresu sme dostali signál, že v prvej polovici marca by mohlo prísť k hlasovaniu," tvrdí brazílsky minister športu Aldo Rebelo. Zostáva vraj dopracovať niekoľko detailov.

Valcke tento týždeň navštívi štadióny vo Fortaleze a Salvadore de Bahia na severovýchode krajiny. Na štvrtok má naplánované stretnutie s miestnym organizačným výborom v Riu de Janeiro.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.