Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 29, 2015

Platini oficiálne oznámil kandidatúru na funkciu prezidenta FIFA

NYON (TASR) - Michel Platini v stredu oficiálne oznámil, že bude kandidovať na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA)

 
 
 
 
KK21 Zürich - šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) reční na tlačovej konferencii v Zürichu.  Michel Platini v stredu 29. júla 2015 oficiálne oznámil, že bude kandidovať na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Zürich, 29. júla 2015.

Súčasný šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) potvrdil svoj úmysel pre oficiálny web uefa.org.

"Rozhodol som sa po dôkladnom zvážení všetkých pre a proti. Zvážil som budúcnosť futbalu so svojimi osobnými cieľmi. V živote každého človeka nastane moment, keď jednoducho musíte uchopiť osud do vlastných rúk," uviedol 60-ročný francúzsky funkcionár.

Bývalý úspešný reprezentant "Les Bleus" okrem funkcie šéfa UEFA v súčasnosti zastáva aj post viceprezidenta FIFA. Svoj úmysel kandidovať už oznámil aj členským organizáciám UEFA. Podporu mu už pred časom vyjadrili nielen krajiny z Európy, ale aj z Ázie či Ameriky.

Voľby prezidenta FIFA sú na programe 26. februára 2016 v Zürichu. Na mimoriadnom kongrese spozná verejnosť meno nástupcu Seppa Blatera, ktorý sa po nedávnom prevalení korupčného škandálu vzdal svojej funkcie.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.