Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 5, 2014

Rozhodkyňa Súkeníková sa predstaví na MS hráčok do 17 rokov

BRATISLAVA (SITA) - MS futbalistiek do 17 rokov sa uskutočnia v Kostarike (15. marca - 5. apríla)

 
 
 
 
Zľava: Mária Súkeníková (Rozhodkyňa roka 2013) a Ivan Georgiev (koordinátor ženského futbalu SFZ) na slávnostnom vyhláseni ankety Jedenástka roka 2013 v hoteli Aquacity v Poprade. Poprad, 2. február 2014.

hSlovenská rozhodkyňa Mária Súkeníková sa predstaví na majstrovstvách sveta futbalistiek do 17 rokov v Kostarike. Svetový šampionát dievčenských "sedemnástok" sa uskutoční 15. marca - 4. apríla 2014 a menoslov 14 hlavných rozhodkýň a ich 28 asistentiek zverejnila Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) na svojom webe.

"Pozvánka na svetový šampionát ma potešila. Mám skúsenosti z predošlých vrcholných podujatí, som rada, že ich budem môcť zúročiť v Kostarike. Myslím, že účasť na záverečnom turnaji MS je niečo, čo by chcel zažiť každý rozhodca alebo asistent," povedala k nominácii rodáčka z Martina.

Tridsaťosemročná Súkeníková, ktorá pravidelne rozhoduje aj duely v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži mužov Corgoň lige, je jednou z desiatich asistentiek z Európy v spomenutom zozname. V sobotu 1.2. v rámcigalavečera vyhlásenia Ženskej jedenástky roka si v Poprade prevzala Cenu pre najlepšiu rozhodkyňu za rok 2013.

Šampionáty Márie Súkeníkovej:

2008

MS 17

Nový Zéland 

5 zápasov

2010

MS 17

Trinidad a Tobago

2 zápasy

2012

MS 20

Japonsko

3 zápasy (vrátane finále)

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.