Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 25, 2015

V kvalifikácii MS 2018 Slovensko s Anglickom, Škótskom, Slovinskom, Litvou a Maltou

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Slovenská reprezentácia sa v kvalifikácii MS 2018, ktoré usporiada Rusko, stretne v kvalifikačnej F-skupine s Anglickom, Škótskom, Slovinskom, Litvou a Maltou. Rozhodol o tom sobotňajší žreb v Petrohrade

 
 
 
 
Symbol pre futbalové MS 2018, vystavený neďaleko  Konštantínovského paláca Petrohrad, 24. júla 2015

Do kvalifikácie XXI. svetového šampionátu sa z európskeho kontinentu prihlásilo všetkých 53 krajín (Gibraltár nie je členom FIFA), garantovanú účasť na finálovom turnaji má ako organizátor Rusko. "Som rád, že to tak je, lebo každá kvalifikačná skupina bude ťažká," skonštatoval Alexander Keržakov, ruský rekordér v počte dosiahnutých gólov v reprezentačnom drese, ktorý sa podieľal na vyžrebovaní európskej časti eliminácie.

Lístok s menom Slovenska vytiahol súčasný manažér nemeckej reprezentácie Oliver Bierhoff, keď už umiestnil predtým päť iných krajín z druhého koša, v ktorom sa pred žrebom Slovenskom ocitlo na základe poradia v júlovom rebríčku FIFA.

Po Bierhoffovom pridelení miesta Slovensku v F-skupine, kde už boli Malta, Litva, Slovinsko a Škótsko, ostala neobsadená len pozícia tímu z prvého koša, v ktorom boli najväčší papieroví favoriti. Spomedzi nich určil osud Slovensku anglickú reprezentáciu. Len pre zaujímavosť, v osudí bolo popri Belgicku a Chorvátsku v tej chvíli ešte aj Španielsko...

KVALIFIKÁCIA MS 2018/EURÓPA

A-skupina: Holandsko, Francúzsko, Švédsko, Bulharsko, Bielorusko, Luxembursko
B-skupina: Portugalsko, Švajčiarsko, Maďarsko, Faerské ostrovy, Lotyšsko, Andorra
C-skupina: Nemecko, Česko, Severné Írsko, Nórsko, Azerbajdžan, San Maríno
D-skupina: Wales, Rakúsko, Srbsko, Írsko, Moldavsko, Gruzínsko
E-skupina: Rumunsko, Dánsko, Poľsko, Čierna Hora, Arménsko, Kazachstan
F-skupina: Anglicko, SLOVENSKO, Škótsko, Slovinsko, Litva, Malta
G-skupina: Španielsko, Bosna a Hercegovina, Albánsko, Izrael, Macedónsko, Lichtenštajnsko
H-skupina: Belgicko, Island, Grécko, Estónsko, Cyprus
I-skupina: Chorvátsko, Taliansko, Ukrajina, Turecko, Fínsko

Zápasový itinerár bude známy v nedeľu okolo poludnia, zástupcom jednotlivých členských zväzov ich doručí UEFA.

Víťazi deviatich kvalifikačných skupín postúpia priamo, o ďalšie štyri miestenky sa v baráži stretneme osem najlepších z druhých miest (deviaty vypadne). Kvalifikácia sa hrá od septembra 2016 do novembra 2017.

TERMÍNY KVALIFIKÁCIE

1. kolo: 4. - 6. 9. 2016 
2. kolo: 6. - 8. 10. 2016 
3. kolo: 9. - 11. 10. 2016 
4. kolo: 11. - 13. 11. 2016 
5. kolo: 24. - 26. 3. 2017 
6. kolo: 9. - 11. 6. 2017 
7. kolo: 31. 8. - 2. 9. 2017 
8. kolo: 3. - 5. 9. 2017 
9. kolo: 5. - 7. 10. 2017 
10. kolo: 8. - 10. 10. 2017 
Baráž: 9. - 11. 11./12. - 14. 11. 2017 
Finálový turnaj: 14. júna - 15. júla 2018 

POVEDALI O ŽREBE

JÁN KOVÁČIK, prezident SFZ: "Som spokojný. Priznám sa, že v predžrebových debatách som si Anglicko z prvého koša želal. Je to súper príťažlivý pre hráčov, divákov, našich partnerov. Po Španielsku v kvalifikácii ME 2016 teda opäť zaujímavý rival, zápasy s ním budú zas, verím, skvelou propagáciou nášho futbalu. Zloženie našej skupiny môžem okomentovať slovami, že slabých dnes v Európe niet. Potešilo ma aj to, že budeme súperiť so Škótskom, otvoríme si novú reprezentačnú kapitolu, tiež pre ľudí veľmi atraktívnu.“

JÁN KOZÁK, reprezentačný tréner: "Pre fanúšikov, pre ľudí je Anglicko nepochybne atraktívny súper... Mužstvo, majúce veľkú históriu, majúce stále veľký zvuk a nespochyniteľnú kvalitu. Spolu s nami je v kvalifikácii ME 2016 jediným tímom, ktorý dosiaľ nestratil ani bod. Teoreticky by sme si vedeli predstaviť z prvého koša aj papierovo ľahšieho súpera, myslím na Wales či Rumunsko, aj pri celkovom hodnotení zloženia iných skupín by sme sa mohli zamýšľať, že tá či oná by bola teoreticky jednoduchšia, ale futbalová pravda aj tak vždy leží na ihrisku. Osud nám nadelil Anglicko, opakujem, že pre našich ľudí to je určite veľmi zaujímavé mužstvo a my tejto výzve budeme čeliť."

ŠTEFAN TARKOVIČ, asistent reprezentačného trénera, účastník žrebovania v Petrohrade: "Prvý dojem pri pohľade na skupinu je, že žreb nebol pre nás krutý. Isteže, je tam Anglicko, ale z prvého koša sme museli dostať silného súpera, myslím si, že ak by sme znova narazili na Španielsko, bolo by to azda horšie... Anglicko má silné mužstvo, v jeho strede sú výrazné hráčske individuality, na lavičke renomovaný tréner a už teraz vieme, s kým budeme mať tú česť. Nepochybne zaujímavý je aj fakt, že v skupine sú dva tímy z Britských ostrovov, so Škótskom sme ešte nehrali. S ostatnými súpermi sme si vzájomnú konfrontáciu vyskúšali, dnes nie je problém zistiť si o každom vari všetko. Ak a nám vyhnú zranenie, v tejto skupine môžeme zdolať každého. Ak by som mal zhodnotiť jedným slovom výsledok žrebu, poviem, že je prijateľný."

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.