Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 11, 2016

Zlatá lopta piatykrát Messimu, trénerom roka 2015 Enrique

ZÜRICH (TASR/SFZ) - Lionel Messi z FC Barcelona sa stal piatykrát držiteľom Zlatej lopty FIFA určenej pre najlepšieho futbalistu roka 2015.

 
 
 
 
Argentínsky futbalista Lionel Messi pózuje s ocenením Zlatá lopta FIFA pre futbalistu roka 2015 počas slávnostného galavečera ocenení Zlatá lopta FIFA za rok 2015. Zürich 11. januára 2016.

Dvadsaťosemročný argentínsky útočník triumfoval v prestížnej ankete magazínu France Football a Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) pred ďalšími dvoma finalistami - portugalským obhajcom trofeje Cristianom Ronaldom z Realu Madrid a klubovým spoluhráčom Neymarom z Brazílie, ktorý figuroval v zúženom trojčlennom zozname prvýkrát. Výsledky ankety vyhlásili na pondelkovom slávnostnom galavečeri vo švajčiarskom Zürichu.

Messi je s piatimi vavrínmi rekordérom ankety, predtým jej vládol nepretržite v rokoch 2009-2012. Jeho úhlavný rival Ronaldo ju vyhral v rokoch 2008, 2013 a 2014. "Je to pre mňa špeciálny moment. Zase tu môžem stáť so Zlatou loptou, to je niečo neuveriteľné... Vídame sa často s Cristianom, ktorý ju tiež niekoľkokrát vyhral. Musím sa poďakovať spoluhráčom, pretože bez nich by sa toto nemohlo stať skutočnosťou. Pri nich sa stále učím a nachádzam inšpiráciu. Krásny večer," povedal Messi, ktorý aj v roku 2015 patril medzi lídrov Barcelony, ktorá s výnimkou španielskeho Superpohára vyhrala všetky súťaže - Primera division, Kráľovský pohár, Liga majstrov, európsky Superpohár a majstrovstvá sveta klubov FIFA. 

Za Hráčku roka 2015 vyhlásili kapitánku reprezentácie USA Carli Lloydovú, ktorá vlani získala so zámorským tímom titul majsteriek sveta na šampionáte v susednej Kanade. Loydová tromfla v ankete Nemku Celiu Šašičovú a Aju Mijamovú z Japonska.

V kategórii Tréner roka si cenu odniesol Luis Enrique, ktorý priviedol FC Barcelona k spomínaným piatim trofejám. Jeho protikandidátmi boli kouč čílskeho národného tímu, úradujúceho víťaza Copa America, Jorge Sampaoli a kormidelník bundesligového majstra Bayernu Mníchov Pep Guardiola. 

Ako hlasovali Slováci:

ZLATÁ LOPTA 2015

JÁN KOZÁK, reprezentačný tréner: 1. Cristiano Ronaldo, 2. Messi, 3. Pogba
MARTIN ŠKRTEL, kapitán reprezentácie: 1. Cristiano Ronaldo, 2. Suarez, 3. Messi
SLAVOMÍR ONDREJIČKA, šéfredaktor Futbal Magazínu: 1. Messi, 2. Cristiano Ronaldo, 3. Suarez

TRÉNER ROKA 2015

JÁN KOZÁK, reprezentačný tréner: 1. Luis Enrique, 2. Guardiola, 3. Allegri
MARTIN ŠKRTEL, kapitán reprezentácie: 1. Luis Enrique, 2. Allegri, 3. Guardiola
SLAVOMÍR ONDREJIČKA, šéfredaktor Futbal Magazínu: 1. Guradiola, 2. Luis Enrique, 3. Wenger

TRÉNER ŽIEN 2015

ZSOLT PAKUSZA, reprezentačný tréner: 1. Jill Ellisová, 2. Norio Sasaki, 3. Mark Sampson
MONIKA MATYSOVÁ, kapitánka reprezentácie: 1. Jill Ellisová, 2. Thomas Wörle, 3. Farid Benstiti

FUTBALISTKA ROKA 2015

ZSOLT PAKUSZA, reprezentačný tréner: 1. Hope Solová, 2. Carli Lloydová, 3. Megan Rapinoeová
MONIKA MATYSOVÁ, kapitánka reprezentácie: 1. Carli Lloydová, 2. Eugénie Le Sommerová, 3. Célia Šašicová


 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.