Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 25, 2015

LM žien: Nové Zámky pocestujú na kvalifikačný turnaj do Fínska

NYON (SFZ/uefa.com) - V sídle Európskej futbalovej únie vyžrebovali osem skupín kvalifikácie Ligy majstrov žien

 
 
 
 

Majsterky Slovenska vo futbale - tím FC Union Nové Zámky - spoznal dnes súperky v kvalifikácii o postup do vyraďovacej časti Ligy majstrov žien. Šampiónky z 32 krajín boli rozdelené do ôsmich štvorčlenných skupín, ktorých víťazi postúpia do vyraďovacej časti, kde na nich bude čakať 24 nasadených tímov z ďalších 15 krajín Európy.

Nové Zámky určil žreb do 8. skupiny spolu s tímami PK-35 Vantaa (Fínsko), WFC Charkov (Ukrajina) a Rigas FS (Lotyšsko). Usporiadateľom turnaja bude fínsky klub. S ukrajinským tímom sa Nové Zámky stretli aj vo vlaňajšej kvalifikácii Ligy majstrov žien a podľahli mu 1:3. Medzi nasadenými tímami do vyraďovacej časi je aj SK Slavia Praha, ktorej dres oblieka aj slovenská reprezentantka Diana Bartovičová. Kapitánka reprezentácie, Monika Matysová, by sa mala predstaviť v drese rakúskeho majstra, FSK St. Pölten-Spratzern taktiež vo vyraďovacej časti.

Šestnásť a osemfinálové duety sa uskutočnia v októbri a v novembri tohto roku, štvrťfinálové a semifinálové zápasy v marci a apríli 2016. Finále ženskej Ligy majstrov sezóny 2015/16 sa uskutoční 26. mája v talianskom Reggio Emilia. Titul obhajuje nemecký 1. FFC Frankfurt, ktorý vo finále v Berlíne zdolal Paris Saint-Germain 2:1.