Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 20, 2016

Trenčín v 2. predkole proti Olimpiji, Ševela: "Prijateľný súper"

Nyon (TASR) - Futbalisti slovenského šampióna AS Trenčín si v 2. predkole Ligy majstrov UEFA 2015/2016 zmerajú sily so slovinským klubom Olimpija Ľubľana.

 
 
 
 

Rozhodol o tom pondelkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone. Dvojzápas sa odohrá v termíne 12. alebo 13. júla a 19. alebo 20. júla, Trenčín začne na ihrisku súpera.

Do 2. predkola bolo zaradených 34 tímov, Trenčania figurovali v 1. skupine medzi nasadenými mužstvami. Okrem Ľubľany mohol slovenský majster naraziť na F91 Dudelange (Lux.), Hapoel Beer-Ševa (Izr.), Vardar Skopje (Maced.) alebo FK Liepaja (Litva).

Tréner AS Martin Ševela bol so žrebom spokojný. "V mojich očiach je to spokojnosť. Ten tím, aj čo sa týka atraktivity i dostupnosti, je prijateľný a je to súper, cez ktorého by sme chceli a mohli ísť ďalej. Mali sme konfrontáciu so slovinským futbalom, s NK Maribor sme hrali počas sústredenia vo februári. Určite môžeme očakávať kvalitu, ale pokiaľ chceme ísť ďalej, čo aj chceme, tak musíme akceptovať súpera, ktorý sa nám postavil do cesty," povedal pre TASR Ševela.

Jeho zverenci odohrajú prvý zápas v Slovinsku (12./13. júla), odveta je na programe na Slovensku (19./20. júla). Keďže domovský stánok pod hradom Matúša Čáka prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, Trenčania rovnako ako minulý rok využijú podmienky na štadióne MŠK Žilina. "Myslím si, že prvý zápas vonku bude pre nás výhoda. Súpera si najskôr preveríme na jeho ihrisku a pokúsime sa tam vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu do odvety. Tú budeme na 90-95 percent hrať v Žiline. Tento týždeň v sobotu hráme v Žiline s domácimi prípravný zápas na ich novom, umelom trávniku, preveríme si tamojšie podmienky," dodal Ševela.

Trenčania vlani v 2. predkole LM neprešli cez Steauau Bukurešť. Trenčiansky lodivod očakáva podobnú, "balkánsko/jadranskú" konfrontáciu. "Bude to podobné. Na februárovom sústredení sme okrem Mariboru hrali aj proti Bukurešti a je to podobný futbal. Nie sú tam veľké rozdiely, aj oni chcú hrať kombinačný futbal, nie je to o nakopávaní," zdôraznil Ševela.