Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 9, 2016

Definitívny trest pre Platiniho - 4 roky

LAUSANNE (SFZ/TASR) - Športový arbitrážny súd (CAS) skrátil o dva roky trest suspendovanému prezidentovi UEFA Michelovi Platinimu. Francúzsky funkcionár žiadal úplné zrušenie šesťročného dištancu, no dosiahol len jeho skrátenie na štyri roky.

 
 
 
 
Michel Platini pri príchode do sídla CAS. Lausanne, 8. december 2015.

Bezprostredne po pondelňajšom verdikte CAS oznámil, že vo funkcii šéfa UEFA skončí. Inštitúciu viedol od roku 2007. "Beriem rozhodnutie CAS na vedomie. Myslím si však, že ide o nespravodlivý rozsudok," uviedol v stanovisku, ktoré priniesla agentúra DPA.

Platini dostal vlani v decembri osemročný trest od etickej komisie FIFA za porušenie pravidiel pri netransparentnom finančnom prevode dvoch miliónov švajčiarskych frankov z roku 2011 od bývalého šéfa svetového futbalu Josepha Blattera. Ten rovnako neunikol trestu, no tvrdí, že išlo o ústnu dohodu medzi oboma funkcionármi a žiadne pravidlá neboli porušené.

Odvolacia komisia FIFA Francúzovi síce neskôr trest o dva roky zmiernila, Platini s ním však naďalej nesúhlasil a odvolal sa na CAS, ktorý v pondelok vyniesol verdikt.
Výkonný výbor UEFA sa stretne v stredu 18. mája na mimoriadnom zasadnutí, na ktorom bude riešiť Platiniho nástupcu.

UEFA po verdikte CAS oznámila, že pred ME 2016 vo Francúzsku nebude voliť dočasného prezidenta. Na zasadnutí v Bazileji by výkonný výbor mal určiť termín nových volieb prvého muža európskeho futbalu. Ako o najväčšom favoritovi sa v kuloároch hovorí o Michaelovi van Praagovi, šéfovi Holandského futbalového zväzu.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.