Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 31, 2016

Dnes v Senci finále ME žien do 19 rokov: Francúzsko - Španielsko

SENEC (SFZ/uefa.com) - Priamy prenos ý finálového zápasu odvysiela v priamom prenose aj RTVS

 
 
 
 
Zľava Nahikari Garcia (kapitánka), Pedro López (tréner Španielska), Gilles Eyquem (tréner Francúzska) a Thea Greboval (kapitánka) počas tlačovej konferencie pred finálovým zápasom ME žien do 19 rokov. Senec, 30. júl 2016.

V hoteli Senec sa konalo tradičné predfinálové stretnutie trénerov a kapitánok oboch finálových tímov, ktoré dnes o 10:00 vybojujú posledný zápas turnaja o trofej majsteriek Európy vo vekovej kategórii do 19 rokov.

Vo výbornej nálade prišli za asistencie šarmantných mediálnych manažérok, ktoré sa postarali o preklad do angličtiny, tréneri Gilles Eyquem (Francúzsko) a Pedro López (Španielsko) ako aj šarmantné kapitánky Thea Greboval a Nahikari Garcia. Do finále sa prebojovali tímy, ktoré patria v histórii šampionátu medzi najúspešnejšie.

Francúzsko dosiahlo už rekordnú ôsmu finálovú účasť, pričom tréner Gilles Eyquem môcť zopakovať so svojím triumf spred dvoch rokov z Walesu, kedy v predĺžení porazili "Les Bluettes" Anglicko. Nie je bez zaujímavosti, že predtým sa ženskému futbalu nikdy nevenoval.

Gilles Eyquem: "Sme veľmi šťastní, že sme sa prebojovali do finále, obzvlášť ak naším súperom bude vynikajúci tím Španielska. Verím, že sa predstavíme v čo najlepšom svetle a že dáme o jeden gól viac ako súperky - a je či výsledok bude 5:4 alebo 6:5 - berieme ho".

Francúzky bude bojovať o štvrtý titul, čím by sa vyrovnali Nemkám. Zvláštny náboj tomuto zápasu dodáva aj fakt, že oba tímy (s rovnakými trénermi) sa v minulom roku stretli na Islande v semifinále, kde po predĺžení bol nerozhodný stav 1:1 a v penaltovom rozstrele boli so skóre 5:4 úspešnejšie Španielky. Motiváciu im určite dodal aj triumf ich rovesníkov, ktorí sa minulý týždeň v Nemecku stali majstrami Európy v kategórii U19.

Španielsko sa do záverečného zápasu prebojovalo po tretíkrát za sebou, v dvoch predošlých podľahlo Holandsku a Švédsku. Na túto skutočnosť poukázal vo svojej otázke aj reportér uefa.com, keď sa trénera Lópeza opýtal, či skúsenosti z finálových zápasov môžu jeho tímu pomôcť.

Pedro López: "Prebojovať sa do finále je vždy výnimočná záležitosť. Skúsenosti nám môžu pomôcť v tom, že vieme odhadnúť čo nás čaká a čo sa môže stať. Zbytočná nervozita by mohla obmedziť váš výkon."

V kádri Španielska sú tri hráčky, ktoré zažijú už štvrtú finálovú účasť. Nuria Garrote, Nahikari Garcia a Sánchez Falcón majú za sebou finále na dvoch šampionátoch v kategórii WU17, ako aj vlaňajšie v kategórii WU19. Vo všetkých prípadoch Španielky ťahali za kratší koniec, o to väčšia bude ich motivácia.

Výnimočnosť zápasu potvrdzuje aj prítomnosť úradujúceho šéfa európskeho futbalu. Na Slovensko zavíta prvý viceprezident UEFA a prezident Španielskej kráľovskej futbalovej fedrácie Ángel María Villar Llona. Rozhodkyňami finále budú: Eszter Urban (Maďarsko), Lisa Rashid (Anglicko) a Maryna Striletska (Ukrajina).

Zápas sa začína o 19:00 a v priamom prenose ho bude vysielať Eurosport aj RTVS na Dvojke. Vstupné je 2 eurá, pričom vstupenky budú k dispozícii v pokladniach NTC Senec, ktoré budú otvorené od 17:00.

Finálový zápas Francúzsko - Španielsko sľubuje skvelé zakončenie finálového turnaja ME žien do 19 rokov.

viac informácií na webe uefa.com

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.