Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 19, 2013

Slov-matic do Laška s túžbou získať rekordných 4-6 bodov

BRATISLAVA (TASR) - Mohonásobný slovenský futsalový majster sa predstaví v Elite Round UEFA Futsal Cupu

 
 
 
 
Gabriel Rick (číslo 7) svojím gólom rozhodol o víťazstve v zápverečnom zápase 1. kvalifikačnej skupiny UEFA Futsal Cupu medzi Slov-Matic FOFO Bratislava a FK Nikars Riga 4:3. Riga, 6. október 2013.

Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava sa z turnaja elitného kola UEFA Futsal Cupu 2013/2014 v slovinskom Lašku nechcú vrátiť domov s prázdnymi rukami. Slovenský majster si v konkurencii ruského favorita Dinama Moskva, usporiadateľa B-skupiny FC Litija a KMF Ekonomac Kragujevac zo Srbska trúfa prekonať trojbodový klubový rekord z tejto fázy súťaže zo sezóny 2010/2011, to znamená získať 4-6 bodov.

Výprava "oranjes" sa do 400 km vzdialeného dejiska presunie v utorok dopoludnia klubovými autami. "Začíname v stredu o 18:00 zápasom s Dinamom Moskva, ktoré je favoritom skupiny. Svedčí o tom aj fakt, že Dinamo figurovalo medzi štyrmi nasadenými klubmi elitného kola a v kádri má šesť brazílskych legionárov doplnených ruskými reprezentantmi. My budeme mať trošku problém so zložením zostavy na tento zápas, lebo pre trest nemôžu nastúpiť opory Peter Haľko a Ladislav Mikita," povedal pre TASR kouč Slov-maticu Ján Janík. "Okrem toho má už dva týždne problémy s členkom Dušan Rafaj a nad jeho štartom visí otáznik. Verím, že Rusom, ktorí budú mať hernú prevahu, budeme čeliť so cťou. Potom už nás čakajú zápasy s prijateľnejšími súpermi, v ktorých si trúfame bodovať," dodal Janík.

Vo štvrtok o 20:30 čaká Slov-matic konfrontácia s domácou Litijou, po dni voľna v sobotu o 18:00 uzavrie sériový slovenský šampión svoje vystúpenie na turnaji proti Kragujevacu. "Litija je slovinský majster, ktorý aj v tejto sezóne vedie domácu súťaž. Máme ho zmapovaného rovnako ako Kragujevac, s ktorým sme mali vlani v elitnom kole do činenia a remizovali sme s ním 3:3 po dobrom výkone. Ak hráči zopakujú nasadenie z kľúčového duelu hlavného kola proti Nikarsu Riga, môžeme herne aj výsledkovo uspieť. Naším cieľom je bodovať a radi by sme prekonali klubový rekord, ale na to budeme potrebovať súhru viacerých faktorov - perfektné výkony brankára, vysokú efektivitu a šťastie," dodal Janík.

Organizátormi štyroch skupín elitného kola UEFA Futsal Cupu sú okrem Litije aj FK EP Chrudim (Česko), obhajca trofeje Kairat Almaty (Kazachstan) a Sporting Lisabon (Portugalsko). Na záverečný turnaj Final Four sa prebojujú štyri prvé tímy zo skupín.

Program B-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu 2013/2014

streda 20. novembra:
18:00 MFK Dinamo Moskva - SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA
20:30 FC Litija - KMF Ekonomac Kragujevac

štvrtok 21. novembra:
18:00 KMF Ekonomac Kragujevac - MFK Dinamo Moskva
20:30 FC Litija - SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA

sobota 23. novembra:
18:00 SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA - KMF Ekonomac Kragujevac
20:30 MFK Dinamo Moskva - FC Litija

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.