Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 2, 2014

Slov-matic do Maďarska s cieľom postúpiť do elitného kola Futsal Cupu

BERETTYÓÚJFALU (TASR) - Jednoznačným cieľom futsalistov slovenského šampióna Slov-maticu FOFO Bratislava je postúpiť zo 6. skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2014/2015 do ďalšej fázy

 
 
 
 

Zverenci trénera Jána Janíka sa do dejiska turnaja, ktorým je maďarské mesto Berettyóújfalu, presunuli v stredu dopoludnia klubovými autami. Od štvrtka do nedele ich tam čakajú tri zápasy - s cyperským majstrom APOELom Nikózia (štvrtok 2. októbra o 17.00 h), nórskym Vegakameratene (piatok 3. októbra o 17.00 h) a po dni voľna v nedeľu 5. októbra o 16.30 nastúpia proti domácemu MVFC Berettyóújfalu.

Generálka na európsky pohár "oranjes" nevyšla, keď v piatkovom zápase 1. kola najvyššej domácej súťaže prehrali v repríze finále z minulej sezóny s mestským rivalom Acrossom Pinerola 1:5. "Je to výsledok, ktorý sme naozaj nečakali, pretože sme sa na zápas dobre pripravovali. Urobili sme však chyby v nátlakovej hre a neustrážili si brejky súpera. Zápas nám nevyšiel, ale verím, že sa dokážeme mysľou preladiť na Futsal Cup, hoci počas týchto dní nám v hlave víria aj iné ako futsalové záležitosti. V pondelok nás postihla veľká strata, keď nás navždy opustil prezident a duša nášho klubu Martin Grendár. Nedokážem povedať, aký vplyv môže mať jeho úmrtie na mužstvo. V každom prípade však chceme Martinovi vyslať tam hore jasný odkaz a potešiť ho postupom do elitného kola," povedal pre TASR Janík, ktorého zverenci budú mať na rukávoch čierne pásky.

Vo štvrtok odštartuje Slov-matic zápolenia v hlavnom kole proti Cyperčanom. "APOEL postúpil z predkola, pretože nemá dostatočne vysoký renking, ale je to veľmi technické a hravé mužstvo, ktoré toho vie z futsalu dosť veľa. Sústredíme sa na víťazný vstup do turnaja, hoci to nebude jednoduché," uviedol kouč Fofa na margo prvého súpera. Na druhý deň si slovenský majster zmeria sily s nórskym tímom Vegakameratene. "Ide o odlišný typ mužstva, aké má APOEL. Nóri hrajú jednoducho z obrany, sú veľmi sebavedomí, ale pri taktickom zvládnutí zápasu by sme ich mohli mať pod kontrolou. Na záver nastúpime proti maďarského majstrovi, ktorého devízou je výborná obrana a hra na brejky. Cieľom je postup. Či z prvého, alebo z druhého miesta, na tom až tak veľmi nezáleží. Verím, že sa prejavia naše skúsenosti z ťažkých zápasov na medzinárodnom poli," zdupľoval Janík.

Do ďalšej fázy (pozn. - Elite round) postúpia dva najlepšie tímy z každej zo šiestich skupín hlavného kola. Až v Elite round sa k tuctu postupujúcich pridá automaticky nasadené kvarteto FC Barcelona (obhajca trofeje), Kairat Almaty, Araz Naxcivan a Sporting Lisabon.

Program 6. skupiny hlavného kola (Main round) UEFA Futsal Cupu 2014/2015:

štvrtok 2. októbra:
17.00 Slov-matic FOFO Bratislava - APOEL Nikózia
19.30 MVFC Berettyóújfalu - Vegakameratene

piatok 3. októbra:
17.00 Vegakameratene - Slov-matic FOFO Bratislava
19.30 MVFC Berettyóújfalu - APOEL Nikózia

sobota 4. októbra:
voľný deň

nedeľa 5. októbra:
14.00 APOEL Nikózia - Vegakameratene
16.30 Slov-matic FOFO Bratislava - MVFC Berettyóújfalu

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.