Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 22, 2013

UEFA Futsal Cup: Litija - Slov-Matic 3:4

LAŠKO (TASR) - Mnohonásobný slovenský majster vyrovnal svoj doterajší bodový rekord v najvyššej európskej futsalovej súťaže

 
 
 
 

Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom zápase B-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu 2013/2014 v slovinskom Lašku nad tímom organizátora FC Litija 4:3. Víťazný gól strelil 23 sekúnd pred koncom Gabriel Bartošek, hrdina večera a autor hetriku.

Zverenci trénera Jána Janíka si do tabuľky pripísali prvé body, vďaka čomu vyrovnali trojbodový klubový rekord z tejto fázy súťaže zo sezóny 2010/2011. Po dni voľna v sobotu 23. novembra o 18.00 h sa "oranjes" stretnú so srbským Kragujevacom a hoci už nemôžu postúpiť, pokúsia sa bodovým ziskom vytvoriť nové historické maximum slovenského zástupcu v UEFA Futsal Cupe.

Po dvoch zápasoch v Lašku má istú miestenku vo Final Four favorizovaný ruský tím Dinamo Moskva, ktorý získal plný počet 6 bodov a má skóre 12:1. Slov-matic aj Kragujevac majú na konte 3 body, ale už nemôžu Rusov ohroziť, keďže s nimi majú horší vzájomný zápas. Bez bodu je na chvoste tabuľky Litija.

FC Litija - Slov-Matic FOFO Bratislava 3:4 (1:2)

Góly: 19. I. Osredkar, 28. Pertič, 36. Vrhovec - 13. Kyjovský, 18., 30. a 40. Bartošek
ŽK: Vrhovec - Rejžek
R: Panagides (Cyprus) a Farkas (Maďarsko)

SLOV-MATIC: Gašparovič - Kyjovský, Kozár, Mikita, Haľko - Rafaj, Drahovský, Rick, Rejžek, Brunovský, Fehérvári, Bahna, Bartošek (Brndiar)

Slov-matic nastúpil už aj s kapitánom Mikitom a kanonierom Haľkom, ktorí si proti Dinamu Moskva (1:7) odpykávali trest. Prvý polčas súboja so slovinským šampiónom sa niesol vo vyrovnanom duchu, skóre otvoril až v 13. minúte Kyjovský a o päť minút neskôr Bartošek druhýkrát umlčal tribúny. Domáci však už o 66 sekúnd odpovedali kontaktným gólom do šatne počas power play. Po zmene strán sa hráčom Slov-maticu otvoril priestor na brejky a v 23. minúte zachránila Litiju po strele Fehérváriho konštrukcia bránky. V 28. minúte sa Slovincom hrajúcim power play podarilo vyrovnať, ale o chvíľu už Slov-matic druhým gólom Bartošeka v zápase opäť viedol. Vrhovec v 36. minúte vyrovnal, ale 23 sekúnd pred koncom Bartošek tretím gólom v zápase počas power play súpera rozhodol a odštartoval euforické oslavy v tábore slovenského majstra.

Ján Janík (tréner Slov-maticu): "Veľmi sa tešíme z cenného víťazstva, ktoré sa nerodilo ľahko. Súpera sme však mali prečítaného veľmi dobre a v prvom polčase sme mali kombinačne navrch, udávali sme tón stretnutia a dokázali sme pokryť nebezpečných hráčov Litije. Za stavu 2:0 súper pochopil, že v hre štyroch na štyroch nás nemá čím prekvapiť a začal hrať power play bez brankára, ktorú má veľmi dobre nacvičenú a vyrovnal na 2:2. My sme dali tretí gól, ale súper opäť v hre bez brankára vyrovnal a ďalej pokračoval v power play. My sme však v závere vypichli loptu a Gabo Bartošek strelil víťazný gól, dnes to bol jeho zápas. Prišli sme sem bodovať, čo sa nám podarilo a sme šťastní. Vyrovnali sme klubový rekord a túžime ho prekonať, aj keď Kragujevac je ešte silnejší súper ako Litija. Oddýchneme si a v sobotu pôjdeme do boja, no zrejme bez Brunovského, ktorý má problémy s kolenom a žiaľ, ozval sa aj Rafajov členok."

ďalší výsledok:

KMF Ekonomac Kragujevac - MFK Dinamo Moskva 0:5 (0:1)

Góly: 16. Fukin, 29. Cirilo, 31. Fernandinho, 36. Romulo, 40. Pula

ďalší program

sobota 23. novembra:
18:00 SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA - KMF Ekonomac Kragujevac
20:30 MFK Dinamo Moskva - FC Litija

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.