Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 20, 2013

UEFA Futsal Cup: Slov-Matic nestačil na Dinamo

LAŠKO (TASR) - V prvom zápase B skupiny Elite Round najvyššej európskej klubovej súťaže prehral slovenský s ruským majstrom

 
 
 
 

Futsalisti slovenského majstra Slov-maticu FOFO Bratislava prehrali v stredajšom zápase B-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu 2013/2014 s favorizovaným ruským tímom Dinamo Moskva jednoznačne 1:7 (0:2).

Organizátormi štyroch skupín elitného kola UEFA Futsal Cupu sú okrem Litije aj FK EP Chrudim (Česko), obhajca trofeje Kairat Almaty (Kazachstan) a Sporting Lisabon (Portugalsko). Na záverečný turnaj Final Four sa prebojujú štyria víťazi skupín.

MFK Dinamo Moskva - Slov-Matic FOFO Bratislava 7:1 (2:0)

Góly: 7. Cirilo, 11. Suchilin, 22., 24. a 40. Fernandinho, 34. Sergejev, 39. Rachimov - 33. Kyjovský
R: Farkas (Maďarsko) a Bauernfeind (Rakúsko)
ŽK: Cirilo, Gustavo (obaja Dinamo)

SLOV-MATIC: Brndiar - Kyjovský, Kozár, Brunovský, Bahna - Rafaj, Drahovský, Rick, Rejžek, Fehérvári, Bartošek (Gašparovič)

Slov-matic nastúpil proti favoritovi na postup bez dvojice dištancovaných opôr - kapitána Mikitu i kanoniera Haľka. V bráne dostal šancu Brndiar a musel sa veru poriadne obracať. Od úvodných sekúnd sa hralo podľa nôt ruského klubu, ktorý dostal do vedenia v 7. minúte Cirilo. Slov-matic však nechcel zložiť zbrane a v 10. minúte po peknej strele Brunovského zachránila súpera konštrukcia bránky. Už o minútu však zvýšilo Dinamo náskok, keď Fernandinhovu strelu ešte Brndiar zneškodnil, ale Suchilin poslal loptu do siete - 2:0. Pod slovenským majstrom "horela" palubovka, ale do polčasu už viackrát neinkasoval. Uplynulo len 86 sekúnd z druhého polčasu a Fernandinho svoju aktivitu pretavil do tretieho gólu Dinama a o čosi neskôr aj do štvrtého. Aspoň znížiť mohli Bahna a Brunovský, no podarilo sa to až v 33. minúte Kyjovskému - 4:1. Moskovčania ešte v závere tromi zásahmi prikrášlili skóre na konečných 7:1, z hetriku sa tešil Fernandinho.

Ján Janík (tréner Slov-maticu): "Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. Je pre nás krutý, vedel by som si predstaviť, že by sa to skončilo 2:6 alebo 3:6 z nášho pohľadu. Dinamo potvrdilo, že je špičkou v Európe a zaslúžene zvíťazilo, ale miestami sme s ním dokázali hrať vyrovnanú partiu. Vedeli sme aj pod tlakom zakombinovať a mali sme aj šance na viac ako jeden gól, žiaľ, nepremenili sme ich. Pre nás sa elitné kolo začína zajtrajším súbojom s Litijou, v ktorom už budeme môcť počítať aj s Haľkom, Mikitom a Rafajom, posledne menovaný hral proti Dinamu len isté úseky v druhom polčase. Mužstvo má dobrú formu a verím, že proti domácim zabodujeme."

ďalší program:

štvrtok 21. novembra
18:00 KMF Ekonomac Kragujevac - MFK Dinamo Moskva
20:30 FC Litija - SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA

sobota 23. novembra:
18:00 SLOV-MATIC FOFO BRATISLAVA - KMF Ekonomac Kragujevac
20:30 MFK Dinamo Moskva - FC Litija

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.