Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 24, 2013

UEFA Futsal Cup: Slov-Matic vezie z Laška 3 body, Janík: "Vážime si to"

LAŠKO (TASR) - Slovenský majster vo futsale skončil v B skupine Elite Round najvyššej európskej ligovej súťaže na 3. mieste

 
 
 
 

Futsalisti Slov-maticu FOFO Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase B-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu 2013/2014 v slovinskom Lašku so srbským šampiónom KMF Ekonomac Kragujevac 2:4 (0:1). Zverenci trénera Jána Janíka skončili so ziskom troch bodov na 3. priečke tabuľky. Už pred posledným hracím dňom bol istým víťazom skupiny a tým pádom aj postupujúcim favorizovaný ruský tím Dinamo Moskva. Okrem Dinama si miestenku na záverečnom turnaji Final Four vybojovali ďalší traja víťazi skupín elitného kola.

Slov-matic sa z úvodného debaklu 1:7 s Dinamom otriasol a vo štvrtok si po výhre 4:3 nad domácou Litijou pripísal do tabuľky prvé body, čím vyrovnal trojbodový klubový rekord z tejto fázy súťaže zo sezóny 2010/2011. S Kragujevacom sa "oranjes" snažili o bodový zisk, ktorým by vytvorili nové historické maximum slovenského zástupcu v UEFA Futsal Cupe. Nepodarilo sa im to, ale bratislavský klub opäť potvrdil, že právom patrí medzi 16 najlepších v Európe.

Slov-Matic FOFO Bratislava - KMF Ekonomac Kragujevac 2:4 (0:1)

Góly: 33. Mikita, 40. Fehérvári - 2. a 30. Rajčevič, 26. a 32. Daniel
ŽK: Surudžič (Kragujevac)
R: Lumbreras (Španielsko) a Bauernfeind (Rakúsko)

SLOV-MATIC: Brndiar - Rafaj, Kozár, Mikita, Haľko - Kyjovský, Drahovský, Rick, Rejžek, Brunovský, Fehérvári, Bahna, Bartošek (Gašparovič)

Ján Janík (tréner Slov-maticu): "O individuálnych schopnostiach balkánskych tímov je zbytočné sa baviť a Kragujevac dnes v tomto potvrdil svoju silu. Vynikajúco mu zahrali traja-štyria hráči na čele s Brazílčanom Danielom, ktorý strelil dva góly. My sme nezačali dobre, chýbala nám agresivita, aj preto som po rýchlom góle súpera vzal oddychový čas. Od tohto momentu sme vysunuli obranu a vyrovnali hru v poli, boli sme nebezpečnejší smerom dopredu. Súper však po zmene strán premenil svoje šance a razom bolo 0:4. Mám pocit, že dostávame lacné góly, dnes boli z tejto sorty aspoň dva. Podarilo sa nám aspoň skorigovať na 2:4, ale už nebolo času toho vymyslieť viac. Súper vyhral zaslúžene. Nesieme si domov tri body a pocity sú také, že nie sme sklamaní, ale zasa ani neoslavujeme. Pre slovenský tím je však už len dostať sa do elitného kola veľmi ťažké, takže si vážime každý gól a získaný bod v tejto fáze súťaže. Najviac z celého turnaja ma potešilo, že hráči zachytili európsky trend a zlepšujú sa v zónovom bránení. To ma asi najviac príjemne prekvapilo."

druhý sobotňajší zápas:

Dinamo Moskva - Litija 6:2 (1:1)

Góly: 21. a 25. Suchilin, 17. Fernandinho, 22. Romulo, 39. Tatu, 40. Pula  - 18. Simič, 23. Pertič

konečná tabuľka B skupiny

1.

Dinamo Moskva

3

3

0

0

18:3

9

2.

Kragujevac

3

2

0

1

  8:9

6

3.

SLOV-MATIC

3

1

0

2

  7:14

3

4.

Litija

3

0

0

3

  7:14

0

 

 

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.